Zwiększ efektywność swojej firmy przez postawienie na nowoczesne systemy obiegu dokumentów

Każdy przedsiębiorca wie, jak istotna jest optymalizacja działań w strukturach firmy. W każdym przypadku wpływa to na wydajność pracowników, a w rezultacie na wypracowane przez firmę zyski.

Niestety wśród wykonywanych każdego dnia zadań są również takie, na które traci się niesamowicie wiele czasu. Należy przyjrzeć się temu problemowi uważniej, zwłaszcza że na rynku znajdują się rozwiązania eliminujące podobne niedogodności.

Na co traci się czas?

dokumenty, papiery

Autor: Dvortygirl
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku, jeśli chce się zwiększyć efektywność zatrudnionych osób oraz zyski przedsięwzięcia, warto przyjrzeć się, co sprawia te nieprawidłowości. W większości zakładów kłopotem staje się obieg faktur lub pozostałych dokumentów. Ich przygotowanie, zatwierdzenie lub sprawdzenie niejednokrotnie zmusza do przenoszenia z jednego działu lub gabinetu do kolejnego. Na czynność tę traci się sporo czasu, a dodatkowo nieraz bywa, że w ferworze działań dostarczane dokumenty giną. Zdalny obieg dokumentów (przejdź), jaki coraz powszechniej stosowany jest w znaczniejszych firmach oraz korporacjach, to optymalny sposób, by eliminować to zjawisko.

Zdecyduj się na elektroniczny obieg dokumentów, to naprawdę się opłaca

W sytuacji, kiedy chce się wyeliminować problem utraty czasu na manualne czynności i chodzenie po różnych pomieszczeniach, trzeba przemyśleć instalację systemu, który umożliwia automatyczny obieg faktur za pośrednictwem komputera. W przypadku, jeśli planuje się wdrożyć podobny system w swej firmie, najlepiej skontaktować się z przedstawicielami jednostek specjalizujących się w automatyzacji procesów Purchase-to-Pay, jak chociażby basware polska- zobacz: skuteczne basware polska.

faktury

Źródło: pixabay
Badania struktur przedsiębiorstw oraz biur, w których wprowadzono to rozwiązanie, pokazują, że jest ono niesamowicie skuteczne i pozwala zaoszczędzić nawet do 60% czasu poświęconego na czynności manualne oraz piecze nad powierzonymi dokumentami. Wspomniane rozwiązanie nadal pozostaje w Polsce świeże, ale z roku na rok zdobywa coraz szersze grono usatysfakcjonowanych odbiorców. Ten innowacyjny system niesie sporo korzyści, pozwala zaoszczędzić czas, ale także unikać trudności z pomyłkami, utraconymi dokumentami czy opóźnieniami przy dostarczaniu faktur lub opłacaniu ich.