Zgubiłeś kluczyki od auta?

Różne rzeczy mogą się zdarzyć. Czasem zdarza się tak mocny pech, że aż niełatwo w to dać wiarę. Ludzie gubią sporo rzeczy, najczęściej takie, które mają niewielkie gabaryty. Ankiety wskazują, że zwykle gubią się nam np. zapalniczki, rękawiczki i różnego rodzaju klucze. Powinno się również brać pod rozwagę fakt, że brak jakiegoś przedmiotu może być wynikiem nie nieuwagi albo wypadku, a zwyczajnie działania złodzieja. Jest taki obiekt, którego zawieruszenie możemy poczuć najboleśniej. Mowa tu o kluczykach do pojazdu.

Wiata samochodowa Fastlock

Autor: Icopal S.A.

O ile zapodziałeś gdzieś kluczyki do auta, a była to ostatnia para kluczy, masz duży problem. Na szczęście doświadczamy dobrodziejstw gospodarki kapitalistycznej, a to oznacza, że firmy w Polsce starają się dostosować do popytu. Wszędzie funkcjonuje firma, która na szybko otworzy nasz samochód. Dobry ślusarz od pojazdów otworzy każdy, nawet najbardziej wymyślny zamek. Żeby namierzyć takiego speca w Warszawie, do wyszukiwarki internetowej wystarczy wpisać sformułowanie . Warto pamiętać, że należy przedstawić jasne dowody, że auto do legalnego włamania w rzeczywistości należy do ciebie. Pracownikowi firmy, który przybędzie na ratunek, powinno się okazać dowód rejestracyjny auta i jakikolwiek dokument z fotką zwykle dowód osobisty. Zawłaszczenie kluczyków zaś należy zgłosić na posterunku policji

.

To oczywiste, że mądrze asekurować się przed tym zdarzeniem. Usługa rozpracowania zamka pojazdu trochę kosztuje. Dobrze jest więc wyrobić kilka par kluczyków do pojazdu. Egzemplarze można złożyć do przechowania do skrytki bankowej, ukryć w jakimś łatwym do zapamiętania miejscu w domu albo w ogrodzie albo przekazać bliskiej osobie. Tak można uchronić się przed stratą gotówki. Mądrze o tym pomyśleć szybko,bo każdy z nas przecież czasem coś gubi. A złodzieje w zatłoczonych punktach, takich jak np. tramwaj, są zdolni wyjąć rzeczy z kieszeni nawet ostrożnym pasażerom.