Oferty pracy dla informatyków

Przeglądając aktualne oferty zatrudnienia, często natrafić można na hasła w rodzaju „praca sap”, „c++” czy „sql”. Wielu ludziom zwroty te powiedzą zapewne niewiele. Są to bowiem hasła połączone ściśle z branżą informatyczną oraz z programowaniem. Zawód programisty nieustanie jest potrzebny i poszukiwany. W zdecydowanej większości specjalności, zwłaszcza powstałych niedawno, wymaga posiadania wśród pracowników osoby znającej przynajmniej podstawy programowania. Wszystko to powoduje, że ofert tego typu można znaleźć bardzo wiele. Wpisując w Internecie przykładową frazę „praca informatyk Kraków” otrzymuje się wielką ilość wyników.

biurko

Autor: geishaboy500
Źródło: http://www.flickr.com

Programiści SAP i C++

SAP to system wykorzystywany do zarządzania przedsiębiorstwem. Pozwala na kontrolę i podsumowywanie transakcji, przychodów, wykonywanie różnego typu sprawozdań. System tego rodzaju jest spersonalizowany dla potrzeb określonej instytucji. Poszukuje się więc programisty z umiejętnością obsługi systemów SAP, stworzonymi pod kątem określonejfirmy. Z kolei pod hasłem „praca z kodem C++” znajdą się oferty dla specjalistów ze znajomością tego języka programowania. Programista C++ trudni się pisaniem programów komputerowych zarówno w systemie Windows, jak i Linux. W większości ofert pracy tego typu u obiegającego się o stanowisko mile widziana jest również doświadczenie w pracy na gotowym zestawie bibliotek i narzędzi programistycznych, jakim jest Qt.

Programiści SQL

Następnym często występującym zwrotem w ofertach pracy, wiążących się ogólnie z programowaniem, jest „praca oracle”. Skrót ten określa język programowania używany do tworzenia baz danych. Najczęściej aspekty Oracle używane są przez wielu programistów, specjalizujących się w innych językach, np. php. U ewentualnego kandydata na to stanowisko pożądana jest więc znajomość gramatyki tego języka i obsługiwanie baz danych stworzonych za jego pomocą, jak na przykład mySQL i SQLlite. Na wszystkich wymienionych stanowiskach u kandydata niezbędna jest umiejętność organizacji własnego czasu i działania zgodnie z harmonogramem zadań. Cenne jest także doświadczenie w pracy w niewielkich grupach.