Skorzystaj z elektronicznego obiegu dokumentów w firmie

Komputeryzacja nie tylko uprościła przechowywanie faktur. Jest także sporym ułatwieniem w prowadzeniu firmy. Obecnie prowadzenie przedsiębiorstwa jest możliwe bez opuszczania fotela. Sporym ułatwieniem są wszelkiego rodzaju aplikacje mobilne ułatwiające prowadzenie sklepu internetowego czy elektroniczny obieg dokumentów. Obieg taki znacząco zmniejsza ilość czasu potrzebną do wykonania zadania, a oprócz tego zapobiega generowaniu niepotrzebnych dokumentów w obrębie przedsiębiorstwa. Wszystkie dokumenty są bowiem składowane w pamięci komputera, ewentualnie na zewnętrznym serwerze. Jest to szczególnie przydatne gdy posiada się bardzo małą firmę.

Dokumenty

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Usprawnienie systemu
Każda współczesna firma posiada oprogramowanie ułatwiające elektroniczny obieg faktur. Nie wszystkie oferowane opcje są jednak konieczne do poprawnego działania obiegu. Niewielki sklep online nie będzie wymagał zawiłego systemu. Obieg dokumentów w takim przedsiębiorstwie trwa bowiem mniej niż w wypadku korporacji zatrudniającej bardzo wiele osób. Oznacza to, że możliwa jest rezygnacja z niektórych funkcji oferowanych przez oprogramowanie, co pozwoli zaoszczędzić wirtualną przestrzeń , a przede wszystkim cenny czas. Każdy system umożliwia dostosowanie możliwości do potrzeb przedsiębiorcy, dokumentacja dołączona przez dystrybutora jest w takiej sytuacji niezwykle pomocna.

Najlepsze systemy
Czołowym producentem oprogramowania ułatwiającego obieg dokumentów w większych i mniejszych korporacjach jest firma Kofax. Programy produkowane przez tego producenta są używane i cenione w przedsiębiorstwach całego świata. W celu poznania oferty firmy, wystarczy w wyszukiwarce internetowej wpisać hasło „kofax partnerzy”. System partnerski umożliwia oprócz tego bezpieczny przepływ faktur pomiędzy firmami posiadającymi dostęp do takiego systemu. Dostęp do systemu jest zupełnie bezpłatny, przedsiębiorca ma ponadto dostęp do bezpłatnej pomocy w razie awarii, oraz bogatej dokumentacji technicznej. Tylko niektóre, bardziej rozbudowane funkcjonalności systemu są płatne (ten serwis).