Zagrożenia, jakie niesie ze sobą prosperowanie kopalni odkrywkowej.

Na obszarze dwóch gmin, czyli Krobi i Miejskiej Górki wykryto pokłady węgla brunatnego Oczkowice, jakie zajmują powierzchnię aż 72 kilometrów kwadratowych. Jako, że będzie okazja z tych zasobów uzyskać około jednego miliarda ton węgla brunatnego – to pozostają to teraz jedne z największych wśród nieeksploatowanych złóż węgla tego typu na terenie Polski.

Firma PAK Górnictwo zainteresowana jest ich wydobyciem i już od 2010 roku zbiera wszystkie informacje z zakresu geologicznego co do pomiarów i rentowności takich złóż. W przyszłości planuje się, iż na takich obszarach mogłaby stanąć kopalnia i elektrownia. Przeciwnikami tego są miejscowi rolnicy, którzy pokazują jakie są niebezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą działanie kopalni odkrywkowej. Na dodatek, boją się także przedsiębiorcy działający na obszarze miejscowości Krobia i Miejska Górka, ponieważ boją się wymeldowania mieszkańców, co związane pozostaje ze stratą stanowisk pracy. Spór pomiędzy firmą inwestującą, a ludźmi mieszkającymi na terenie gmin toczy się już od kilkunastu miesięcy, a rozpoczął się od wysyłania skarg. Poznaj prawdę – .

kopalnia odkrywkowa z samolotu

Autor: Ken Lund
Źródło: http://www.flickr.com

Kopalnia, jaka ma być zbudowana nie tylko albowiem ma szansę wpływać ujemnie na stan środowiska. Ludzie obawiają się straty miejsc pracy. Pozostaje to czymś naturalnym. Właściciele firmy inwestującej w kopalnię wskazują na atuty takiego przedsięwzięcia, jednak póki co nic nie będzie w mocy zakończyć konfliktu. Osoby przeciwne budowie kopalni wskazują na rzeczywiste trudności.

Jeżeli zaintrygował Cię opisywany tekst, to szybko zobacz także ten odnośnik – świetna strona (www.merservice.pl/uslugi/audyty/) też okaże się dla Ciebie godna uwagi.

Obszary na jakich miałaby powstawać kopalnia do tej pory posiadały stricte rolniczy charakter. Tymczasem, w czasie, w którym pojawi się tam kopalnia odkrywkowa – straty produkcji roślinnej oraz zwierzęcej mogą dotyczyć i kilkunastu miliardów złotych. Dodatkowo, miejscowy biznes związany z rolnictwem również wiele straci. W sprawie powstania ewentualnej kopalni dużo już się wydarzyło.

Nie ociągaj się! Jeśli zaintrygował Cię ten wpis, to na kolejnej witrynie znajdziesz dalsze informacje (https://www.hurtplus.pl/papierosy-c-243_1.html) na ulubiony przez siebie wątek.

Zapoznaj się ze stronami miejscowego sporu –

Inwestorzy podkreślają natomiast, że nie podjęli finalnie decyzji. Póki co zrobiono odwierty a także pozostałe obliczenia, mające wskazać na to, czy na tych obszarach będzie opłacać się wdrażać tego rodzaju inwestycję i czy de facto zagrożenia, jakie wywołuje ze sobą działanie kopalni odkrywkowej są tak ogromne. Jest to dosyć drażliwy i wywołujący emocje w obu stronach wątek, jednak wszystko pokazuje, że już niebawem ta długoletnia wojna się zakończy.