Wybieramy dodatki do łazienki

W łazience ważna jest funkcjonalność, którą gwarantują podstawowe sprzęty jak umywalka, toaleta czy prysznic. Jednakże na funkcjonalność ale też klimat łazienki wpływ mają dodatki, a dokładniej akcesoria łazienkowe.
Akcesoria do łazienki powinny ją idealnie uzupełniać, a nie dawać wrażenie przepełnienia.

Autor: Fiat
system

Autor: Vsevolod Knyazev
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego właśnie przy ich kupnie należy kierować się taką regułą – albo wybieramy akcesoria z jednej kolekcji, albo dopasowujemy poszczególne przedmioty w taki sposób, aby tworzyły spójną aranżację, wpisywały się w styl naszej łazienki jak i całego mieszkania. W odróżnieniu do dodatków do salonu bądź sypialni, w przypadku akcesoriów do łazienki główną rolę odgrywa funkcjonalność. Jakie więc akcesoria powinny znaleźć się w każdej łazience?
kredyt

Autor: centralniak
Źródło: http://www.flickr.com

Z pewnością w każdej łazience ważne są tekstylia. Oprócz miękkich ręczników, mile widziany jest puszysty dywanik, na którym możemy postawić mokrą stopę. Taki dywanik jest bardzo praktyczny, eliminuje ryzyko poślizgnięcia się na kafelkach przy wychodzeniu z wanny czy prysznica, a równocześnie stanowi efektowny element wystroju łazienki. Warto zwrócić uwagę, aby wszystkie tekstylia w łazience były w podobnych wzorach oraz wpływały na przytulność wnętrza. Akcesoria łazienkowe, tutaj o akcesoriach łazienkowych jakie kojarzą się z właściwie każdą łazienką to również dozowniki do mydła, mydelniczki oraz pojemniki na szczoteczki. W tym przypadku najlepiej wybrać komplet. Do wyboru mamy mnóstwo wzorów, dzięki czemu możemy wybrać idealny zestaw, który będzie też ozdobą.

Ponadto w każdej łazience konieczne są wieszaki na ręczniki, uchwyt na papier (czyściwa producent) toaletowy oraz szczoteczka do WC – te akcesoria także powinny być spójne – do wyboru mamy chromowane, ceramiczne, ze szklanymi elementami bądź plastikowe. Najczęściej łazienka służy także jako pralnia, a zatem konieczny jest kosz na brudnie ubrania. Przyda się również kosz na śmieci, który pozwoli zachować w łazience porządek.