Warto pamiętać – także Ty możesz podarować komuś drugie życie!

Najważniejszym prawem etyki jest chęć, a co się z tym wiąże, umiejętność udzielenia pierwszej pomocy każdemu człowiekowi, który tego potrzebuje. Jak my postąpilibyśmy w krytycznej sytuacji? Czy nie zawahalibyśmy się ruszyć z pomocą rannej bądź nagle chorej osobie? Warto postawić sobie to pytanie przed czasem, by w chwili niebezpieczeństwa nie trwonić cennych minut na zbędne analizy.

Nigdy nie wiadomo, kiedy znajdziemy się w sytuacji, która będzie od nas wymagała natychmiastowego i stanowczego działania. Żeby komukolwiek pomóc, a może nawet zachować go przy życiu, trzeba być na to odpowiednio przygotowanym. Szkolenia z pierwszej pomocy aranżowane są na okrągło. Nie ma w tym nic dziwnego i warto się nad tym zastanowić. Może nawet jutro ktoś, kogo kochasz będzie potrzebował naszej pomocy. To, czy zdołamy podarować nowe życie może być uzależnione od tego, czy znany nam jest temat szkolenia z pierwszej pomocy.

wypadek

Źródło: www.morguefile.com

Ważne jest, aby zaznajomić się chociażby z podstawami. Któż może wiedzieć, czy w najbliższym czasie nie przyjdzie nam stać się prawdziwym bohaterem. Główny aspekt jest taki, ile tak naprawdę wiemy z podstaw udzielania pierwszej pomocy? Trochę na pewno pozostało nam w pamięci jeszcze z edukacji szkolnej. Niektóre informacje pamiętamy ze szkolenia z pierwszej pomocy, które przeszliśmy w czasie egzaminu na prawo jazdy. Ale czy ta wiedza jest na pewno wystarczająca? Bynajmniej, badania statystyczne są okrutne oraz pokazują, że w tym temacie nie mamy odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Ogromna liczba ofiar pochodzi z nief http://czarmed.pl/sklep/31-cisnieniomierz-nadgarstkowy

Odniesione obrażenia lub okaleczenia prowadzą najczęściej do śmierci tylko dlatego, iż nie było nikogo, kto by na czas przyszedł z pomocą poszkodowanym. Pamiętajmy, że w takiej sytuacji kilka pierwszych sekund po wypadku, przed przybyciem karetki pogotowia, decyduje o życiu i śmierci. Nigdy nie wiadomo, przed jakimi wyzwaniami zostaniemy postawieni. Jeżeli chodzi o ten niezwykle ważny temat, jakim jest ratowanie życia, kluczowa wydaje się być pewność siebie. Warto o tym pomyśleć. Szkolenia z pierwszej pomocy nie wymagają wielkiego poświęcenia, nie są też zbyt kosztowne ani czasochłonne, a pozwalają, w sytuacji zagrożenia, działać szybko i zachować trzeźwą głowę. Bądźmy przygotowani i nie dajmy się zaskoczyć.