Warto pamiętać – także Ty możesz podarować komuś drugie życie!

Najważniejszym prawem etyki jest chęć, a co się z tym wiąże, umiejętność udzielenia pierwszej pomocy każdemu człowiekowi, który tego potrzebuje. Jak my postąpilibyśmy w krytycznej sytuacji? Czy nie zawahalibyśmy się ruszyć z pomocą rannej bądź nagle chorej osobie? Warto postawić sobie to pytanie przed czasem, by w chwili niebezpieczeństwa nie trwonić cennych minut na zbędne analizy.

Nigdy nie wiadomo, kiedy znajdziemy się w sytuacji, która będzie od nas wymagała natychmiastowego i stanowczego działania. Żeby komukolwiek pomóc, a może nawet zachować go przy życiu, trzeba być na to odpowiednio przygotowanym. Szkolenia z pierwszej pomocy aranżowane są na okrągło. Nie ma w tym nic dziwnego i warto się nad tym zastanowić. Może nawet jutro ktoś, kogo kochasz będzie potrzebował naszej pomocy.

Pragniesz poszerzyć swoją wiedzę na wybrany temat? Zapraszamy Cię zatem po inne wątki tutaj (http://essenz.pl/) – wejdź w link i przejdź do nowej witryny pełnej zajmujących wpisów.

To, czy zdołamy podarować nowe życie może być uzależnione od tego, czy znany nam jest temat szkolenia z pierwszej pomocy.

wypadek

Źródło: www.morguefile.com

Ważne jest, aby zaznajomić się chociażby z podstawami. Któż może wiedzieć, czy w najbliższym czasie nie przyjdzie nam stać się prawdziwym bohaterem. Główny aspekt jest taki, ile tak naprawdę wiemy z podstaw udzielania pierwszej pomocy? Trochę na pewno pozostało nam w pamięci jeszcze z edukacji szkolnej. Niektóre informacje pamiętamy ze szkolenia z pierwszej pomocy, które przeszliśmy w czasie egzaminu na prawo jazdy. Ale czy ta wiedza jest na pewno wystarczająca? Bynajmniej, badania statystyczne są okrutne oraz pokazują, że w tym temacie nie mamy odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Ogromna liczba ofiar pochodzi z nief http://czarmed.pl/sklep/31-cisnieniomierz-nadgarstkowy

Odniesione obrażenia lub okaleczenia prowadzą najczęściej do śmierci tylko dlatego, iż nie było nikogo, kto by na czas przyszedł z pomocą poszkodowanym. Pamiętajmy, że w takiej sytuacji kilka pierwszych sekund po wypadku, przed przybyciem karetki pogotowia, decyduje o życiu i śmierci. Nigdy nie wiadomo, przed jakimi wyzwaniami zostaniemy postawieni. Jeżeli chodzi o ten niezwykle ważny temat, jakim jest ratowanie życia, kluczowa wydaje się być pewność siebie. Warto o tym pomyśleć. Szkolenia z pierwszej pomocy nie wymagają wielkiego poświęcenia, nie są też zbyt kosztowne ani czasochłonne, a pozwalają, w sytuacji zagrożenia, działać szybko i zachować trzeźwą głowę. Bądźmy przygotowani i nie dajmy się zaskoczyć.