Wakacyjny niezbędnik przy wypadach z dziećmi. Sprawdzone produkty

Już wkrótce letnie szaleństwo. Czas wakacyjnych wyjazdów, rodzinnych wycieczek i spędzania czasu na placach zabaw. Żeby wesoło się bawić podczas pobytu na długo wyczekiwanych wczasach i przed samym wyjazdem gorączkowo nie szukać niezbędnych akcesoriów, zróbmy długą listę i – jeśli jest taka potrzeba – uzupełnijmy nasze zasoby o dodatkowe rzeczy.

Niemowlę

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Sprzedającymi się jak świeże bułeczki produktami w sklepach z asortymentem dziecięcym są teraz przede wszystkim nosidła dla dzieci, kocyki piknikowe i zabawki do piasku. Jeśli dziecko samo nie chodzi, a wózek podczas długich pieszych wycieczek albo spacerów, raczej nie zda egzaminu, kupmy nosidełko.

Wybierzmy je tak, żeby było wygodne dla rodzica i dla dziecka. Możemy zaopatrzyć się w nosidełko klasyczne lub turystyczne. To drugie będzie miało tę zaletę, że będzie łatwe do złożenia po tym jak nie będzie potrzebne i w ten sposób można zaoszczędzić troszeczkę miejsca na przykład w samochodzie lub naszym bagażu. Złożone nosidełko można dopiąć do plecaka i tym sposobem zyskać wolne ręce. W takim nosidle nosimy pociechę jak plecak – na plecach, bo taką ma ono budowę – szelki i pas biodrowy na stelażu. Pociechę umieszczamy w specjalnie zaprojektowanym, wygodnym koszu. Bardzo ważne jest, aby nosidła dla dzieci były przystosowane do wieku i wagi dziecka, tak więc typ turystyczny przez swoją budowę, polecany jest nieco starszym dzieciom. Zobacz więcej: .

Kiedy chcemy sobie zrobić przerwę w wędrówce, przyda się koc piknikowy. To kocyk, który z jednej strony ma miękką i miłą w dotyku tkaninę (na przykład polar), z drugiej nieprzepuszczalną warstwę folii termoizolacyjnej a pomiędzy nimi ma miękką piankę. Jest doskonałym rozwiązaniem na małe nierówności terenu oraz kiedy na trawie leży jeszcze poranna rosa.

Poznaj również inny zbiór materiałów przedstawiających niniejszy temat – bez strachu – wejście za darmo, więc kliknij ten link!

Kocyki tego typu mają zwykle poręczną budowę i ich poskładanie lub zwinięcie w mały pakunek zajmuje zwykle kilka chwil. Materiały, z których są zrobione, są cieniutkie dzięki czemu cały kocyk nie zabierze dużo miejsca. By rodzice odpoczęli choć przez moment, w trakcie przyjemnego popołudnia nad wodą albo w ogrodzie, przydadzą się zabawki. Niezależnie od tego, czy to piaskownica, czy duża plaża, nie tylko foremki albo wiaderka, które można wielokrotnie napełniać, ale także łopatki, grabki i wszystkie maszyny „napędzane” przesypującym się piaskiem zajmą maluchy na długi czas. Dla zaciekawionych trochę więcej tutaj: rzeczy są bardzo praktyczne i posłużą naprawdę długo. Niezależnie od miejsca, w którym spędzamy wczasy, dobrze mieć ze sobą zabawki do piasku i kocyk na przerwy w pieszych wędrówkach, które ułatwi nam nosidełko.