W jaki sposób zaaranżować małą umywalnię? Rady

Aranżacja niedużej umywalni w ergonomiczny sposób, bez rezygnacji z wszelkich udogodnień może być nie lada wyzwaniem. Istnieje wiele metod, przy zastosowaniu których mała toaleta będzie sprawiać wrażenie obszernej a zarazem nie zabraknie w niej potrzebnego wyposażenia. Poniżej podejścia, które dobrze sprawdzą się w umywalniach o niewielkim metrażu.

łazienka z toaletą

Autor: Urbane Apartments
Źródło: http://www.flickr.com
2 w jednym – wanna + prysznic. Kapitalna opcja, kiedy nie możemy przyzwolić sobie na wygospodarowanie powierzchni dla dwóch łazienek w domu, a pragniemy posiadać jedno i drugie. Dzięki temu podejściu, w jednej małej łazience mamy do dyspozycji różne opcje ablucji zostawiając przy tym wystarczająco wiele powierzchni dla pozostałego wyposażenia. Obecnie na rynku dostępne są różne typy wanien prysznicowych i na pewno do każdego typu umywalni odszukamy coś stosownego. Wystarczy jedynie odwiedzić salon łazienek.

Odpowiednie meble łazienkowe. Nie może ich być za wiele, tylko tyle by schować nieodzowne drobiazgi. Im skromniej kosmetyków i drobnych przedmiotów na widoku, tym umywalnia bardziej uporządkowana. Dobrym wyjściem jest przykładowo umieszczenie przestronnych przegródek na kosmetyki, szczotki do czesania oraz suszarkę wprost pod umywalką. Stosowna zabudowa. Trafionym pomysłem będzie także „niewidoczna” szafka za zwierciadłem albo szafka nad zabudową stelaża WC. Powstały w ten sposób schowek na ręczniczki lub papier (papier toaletowy z makulatury) toaletowy możemy sprytnie skryć, obudowując stelaż podtynkowy WC tym samym materiałem, z jakiego zrobione zostały przody szafki.

toaleta

Źródło: pixabay.com
W przypadku bardzo niewielkich, wąskich przestrzeni idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie kabiny prysznicowej, dla jakiej znalezienie odpowiedniego miejsca jest o wiele łatwiejsze aniżeli w wypadku wanny. Do tego w małych umywalniach częstokroć odchodzi się od brodzików na rzecz odwodnień liniowych, które doskonale „wtopione” w powierzchnię podłogi pozwalają zyskać dodatkowe centymetry w toalecie. Pamiętajmy o stosownych odległościach pomiędzy fragmentami wyposażenia. Stłoczenie urządzeń jest niewygodne w użytkowaniu a także daje odczucie ciasnoty. Żeby nie zagracić niewielkiej powierzchni umywalni postawmy jedynie na niezbędne meble.