W czym zaparzyć wyborną kawę?

Wiele ludzi rozpoczyna każdy dzień od wypicia filiżanki aromatycznej i mocnej kawy. Metod na otrzymanie tego napoju jest wiele. Jakie one są?

Amatorzy kawy bardzo często piją kawę po turecku. Z takim sposobem jej zaparzania wiąże się w Polsce mnóstwo nieporozumień. Wielu z nas zwie tak specjał kawowy, który zaparza się lejąc wrzątkiem do szklanki.

Czy to zagadnienie wydaje się dla Ciebie ciekawe? To kliknij i zobacz, co ma solidna strona – znajdziesz tam nie mniej intrygujące dane.

Tego typu kawa ma niewiele wspólnego z prawdziwą kawą po turecku, którą parzy się w specjalistycznym tygielku. Do parzenia kawy często wykorzystywane będą również ekspresy przelewowe. Mało modnym jeszcze w Polsce urządzeniem do zaparzania naparu z kawy jest Chermex. Chemex to bardzo łatwe urządzenie wykonane z wytrzymałego na wysokie temperatury szkła, które swoim kształtem przypomina klepsydrę. Do zaparzenia napoju kawowego w tym sprzęcie wymagane będą papierowe filtry. By otrzymać dobry napar trzeba zastosować kawę w postaci zmielonej trochę grubiej aniżeli na klasyczne espresso. Dobrą kawę otrzymamy także wykorzystując do tego czajnik Moka. Kawiarka Bialetti to jeden spośród bardziej renomowanych gatunków tych czajniczków. Kawiarka Bialetti jest znana amatorom wyśmienitej, mocnej i pięknie pachnącej kawy od lat 30 XX wieku. Wielu amatorów naparu z kawy nadal bardzo po nie zasięga.

Zaparzana kawa

Autor: Don LaVange
Źródło: http://www.flickr.com
Działanie kawiarek przypomina działanie ekspresu ciśnieniowego, w zestawieniu jednak z tym urządzeniem kawiarki kosztują o wiele mniej. Nie brakuje jednak zwolenników zaparzania kawy właśnie w ekspresach ciśnieniowych. Poprzez nie możemy wypijać nie jedynie espresso, lecz wykonać również wiele innych kawowych napojów. Decydując się na zakup ekspresu ciśnieniowego będzie można w domowym zaciszu wypijać smaczne cappuccino, lub latte macchiato. Pamiętajmy mimo wszystko, że nie ma sensu inwestować w kupno ekspresu ciśnieniowego, jeżeli nie zamierzamy wykorzystywać doskonałej gatunkowo kawy. Do szybkiego parzenia kawy można zastosować urządzenie nazwany jako dripper. Dripper to nic innego jak filtr wykonany z ceramiki. Coraz częściej możesz spotkać obecnie drippery wykonane również z plastiku lub materiału szklanego. Uzyskanie filiżanki mocnej i pięknie pachnącej kawy w tym urządzeniu zajmie nam maksymalnie trzy minuty.