Transport morski – możliwości

Całkiem sporo firm, które działają w obrocie międzynarodowym wybierae transport morski, jako nie drogą metodę przewozu produktów. Zlecając przewóz ekwipunku, przedsiębiorcy muszą zdecydować o rodzaju frachtu. Można wybrać transport drobnicowy lub transport kontenerowy. Który z nich jest lepszym rozwiązaniem i czym się kierować wybierając dany rodzaj transportu morskiego? Podjęta w tym temacie decyzja jest zdeterminowana w głównej mierze wielkością ładunku i zasobami finansowymi firmy. Warto szczegółowo przemyśleć, co jest bardziej korzystne dla naszej firmy.

Żurawie w porcie

Źródło: http://sxc.hu/
Fracht morski (sprawdź ofertę ), to nie tylko konwencjonalne połączenia żeglugowe, ale też transport kontenerowy. W przypadku drugiego rodzaju przewozu, wyróżnia się dwa typy ładunków: fracht morski kontenerowy, co oznacza, że cały kontener zapełniany jest przez jednego odbiorcę oraz transport drobnicowy. W tym przypadku wykorzystuje się tylko fragment przestrzeni ładunkowej kontenera, co powoduje, że w jednym kontenerze można przewozić produkty, które są własnością paru różnych firm. Oba rodzaje przewozu towarów są dosyć atrakcyjne finansowo, przy założeniu znacznej objętości, dużego ciężaru a także ilości ładunku.

Zarówno transport (więcej w serwisie) kontenerowy, jak i transport drobnicowy mają swoje dobre i złe strony. Niewątpliwie pierwszy rodzaj frachtu morskiego jest bardziej popularny w przypadku wielkich ładunków, które ze względu na koszty, ładowane są w całości do kontenerów. Z drugiej strony, transport drobnicowy, to ekonomiczny, wygodny i szybki sposób w przypadku mniejszych przesyłek, które przebywają drogę morską w jednym kontenerze z innymi ładunkami. To korzystna opcja dla wszystkich, którzy nie chcą kupować całego kontenera, a tylko jego część. Wybór zależy przede wszystkim od ilości towaru, który ma być transportowany.

Statki towarowe

Źródło: http://sxc.hu/

Kluczowym kryteriów jest również możliwość sprawdzenia kontrahenta, co oznacza, że klient nie musi na początku współpracy ryzykować dużych kwot, jeśli nie poznał jeszcze dobrze dostawcy.

Nie duże przedsiębiorstwa znacznie częściej mają kłopoty z brakiem stałości finansowej, dlatego zależy im na małym zaangażowaniu finansowym. Dla takich firm drobnicowy transport (od Itl Omega), to najlepsze rozwiązanie, które pozwala na elastyczne dopasowanie dostaw. Mogą być one mniejsze i wykonywane z większą częstotliwością, a klient nie musi kupować od razu całego kontenera. Rzecz jasna, w tej sytuacji pieniądze wydane na transport skaczą w górę, ale za to nie ma konieczności wydawania dużych kwot pieniędzy w zakupy i w stany magazynowe.

Przeczytaj najlepszą ofertę firmy:

Źródło: