Szkolenia sterowania projektami Prince2

PRINCE2 – niejedna osoba poruszająca się w środowisku biznesowo-ekonomicznym spotkała się z tą nazwą. Niestety nie każdy wie co to tak właściwie jest? Z jakiego powodu warto zrobić szkolenie PRINCE2? Jeżeli chcecie Państwo poznać odpowiedzi na to i inne odnoszące się do tej kwestii pytania zapraszam do lektury poniższego tekstu.

Czym jest PRINCE2?
PRINCE2 (ang. Projects In a Controlled Environment, czyli Projekty w sterowanym środowisku) jest podejściem do sterowania projektami opartym o procesy, które w prosty sposób można dopasować do indywidualnych potrzeb działalności. Definiuje precyzyjnie siedem procesów najwyższego szczebla, które dalej dzielą się na pod procesy. Każdy etap realizacji projektu jest dokładnie rozplanowany i przeanalizowany co dobrze wpływa na efekt finalny. Jest to metoda będąca rekomendowanym standardem w państwach Unii Europejskiej stworzona specjalnie dla zaspokojenia potrzeb administracji publicznej, choć tak samo chętnie stosowanym w działalnościach prywatnych. Należy również wiedzieć, że program jest wykorzystywany przez wszystkie struktury NATO.

Dlaczego warto wdrożyć PRINCE2 w swoim przedsiębiorstwie?
– Planowany początek, przebieg i finisz projektu w sposób kontrolowany i zorganizowany,
– Jasny podział ról, obowiązków i odpowiedzialności.
– Przebieg projektu jest kierowany ciągłym odwoływaniem się do najważniejszego celu projektu nazywanym w metodyce 'uzasadnieniem biznesowym’
– Zaangażowanie najważniejszego kierownictwa projektu tylko wtedy, kiedy jest to konieczne – odbiór etapu, kluczowe decyzje, istotne zmiany, itp.
– Gwarancja wczesnego ostrzegania o możliwości wystąpienia problemów,
– Automatyczna kontrola wszelkich odchyleń od planu,
Odpowiednie zorganizowanie komunikacji,
– Pomimo tego, iż analiza wymagań nie jest bezpośrednio definiowana przez PRINCE2, w razie klęski projektu mamy możliwość szybkiego znalezienia winnego.

Gdzie szukać?
Najodpowiedniejszą drogą do znalezienia kursów PRINCE2 jest Internet. Starczy wpisać w wyszukiwarkę dobre słowa kluczowe, na przykład: szkolenia prince2 bądź też prince2 egzamin i po chwili wyświetlą się linki do wielu stron oferujących wdrożenie Państwa w metodykę PRICE2. Koszt tego typu szkolenia zakończonego egzaminem to około 3000 zł.