Świat w kawałkach, czyli zawsze coś można z niego zbudować. Bo elementy są w każdym miejscu, które należy poskładać

Nasz świat się składa z wielu małych uszczelek, kabelków, czy smarów, które poskładane ze sobą, stanowią uporządkowaną całość. Ta ciekawa gra słów jest zamierzona, gdyż odkrywa więcej prawdy niż przydługie wywody. Świat to jest po prostu zestaw małych śrubek, jakie zawsze gdzieś pasują. To nic innego, jak znajdujące swoje miejsce elementy, jedne bardziej trafne, drugie mniej, ale na pewno są niezbędne, żeby wszystko mogło normalnie działać. Nie da się jednakowoż żyć w świecie, w którym reguł i porządku jest jak na lekarstwo.

Zaraz, zaraz, ktoś powie, jakie rzeczy, o czym on mówi? No właśnie tego typu wątpliwości nie są niczym dziwnym, wynikają one z przekonania, że wszystko jest nam dane raz na zawsze. Niestety, tak nie jest i jeśli się można zgodzić, że nie ma sensu myśleć o tego typu sprawach, to w sumie nigdy się od nich nie uwolnimy, nie uwolnimy się także od świadomości, że świat składa się z małych elementów, które należy złożyć, żeby móc spokojnie żyć. Przykład bardzo przyziemny. O czym myślisz wypowiadając słowo „dom”? Tak, widzisz budynek mieszkalny, otoczony przez ogród. A czy zastanowiłeś się, jak on powstał, z czego jest zbudowany? O tym się właśnie często zapomina.

Winą za nieprofesjonalnie wykonane serwisowanie warsztatów mechanicznych, , obciążyć możemy naturalnie niewyksztełcenie niektórych „specjalistów”, których umiejętności kończą się na prozaicznej operacji jaką jest odkręcanie śrub oraz chęć wyrobienia maksymalnie wielkiej kwoty na danym kliencie. W składzie rodzimych techników z łatwością odszukamy w pełni profesjonalne osoby, troszczące o swoją jakość, problem stanowi margines. Sposobem wyjścia z takiej sytuacji jest posłużyć się usługą rekomendowanego mechanika, a najlepiej wypróbowanego zaufanego kolegi. Nie każdy ma podobne układy.(więcejna ten temat: nasze linki)odnośnik do serwisuWobec tego dobrze jest nauczyć się rozpoznawać dobry zakład z fachową załogą- dla przykładu: warsztat samochodowy Gdynia.

O świcie czy zmierzchu oczy są narażone na szczególny wysiłek

Autor: SXC.hu
Źródło: SXC.hu

W ten sposóbW taki właśnie sposób, świat bez elementów, jako rzeczy da się przenieść na świat bez pewnych atrybutów w naszym życiu. Nie można być człowiekiem bez określających nas pewnych praw, nie da się korzystać z pełni życia bez osób, bez ludzi, których potrzebujemy, dla jakich to my jesteśmy niezbędni. Życie bez pewnych uczuć jest niemożliwe, bez pewnych stanów duchowych, bez nadziei i marzeń. A to tylko i aż elementy, tworzące i definiujące ludzką kondycję, z którą zmagamy się każdego dnia.