Sortowanie odpadków w mieszkaniu – w jaki sposób sobie z tym radzić?

Segregowanie odpadków – niby taka prosta rzecz, a jednak stwarza problemy. Radzimy, w jaki sposób poprawnie sortować śmieci.
Segregacja śmieci w budynkach jednorodzinnych nie powinna być większym wyzwaniem.

opakowania

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
W większości naszych miast to firmy z branży czyszczenia dostarczają przydatne pojemniki do sortowania odpadów albo jeden zbiorczy zbiornik, gdy ktoś woli płacić za odpadom (polecamy łącze) odpadków więcej, lecz ich nie segregować. Kiedy dodać do tego możność stworzenia kompostownika na odpadki bio, jakich dzięki temu już nie musimy wyrzucać, można powiedzieć o względnym komforcie mieszkańców siedzib jednorodzinnych. Daleko trudniej prowadzić skuteczną segregację w niedużym gniazdku ulokowanym na jednym z blokowisk. Tam, gdzie jakikolwiek metr nawierzchni jest nadzwyczaj wartościowy, nikt nie może pozwolić sobie na rozstawienie paru dużych zasobników.
Lecz i na to znalazła się rada. Z myślą o takich klientach firmy przygotowały zasobniki, które zmieszczą się pod zlewem w klasycznej szafce. Najczęściej mają one od kilkunastu do maksymalnie 25 litrów kubatury. Pewna część z nich zainstalowana jest na stelażach ułatwiających obracanie ich. Dzięki temu nie trzeba się nawet bardzo schylać, aby wrzucić opakowania po żywności do odpowiedniego zasobnika.

Inne posiadają ułatwienia pozwalające na łatwe zamocowanie na nich worków na śmieci, które w przypadku napełnienia kosza – co nie będzie trudne przez wzgląd na ich wielkość – możemy błyskawicznie odczepić, a śmieci wynieść. Inni producenci zachwalają z kolei, iż do ich zasobników nie musimy zakładać żadnych worków (oszczędność na ich kupnie), dlatego że są bardzo łatwe do umycia.