Przemysł regionu Śląsk na tle pracy w Polsce

W ostatnim okresie bezrobocie zarówno w Polsce, jak w Europie staje się co raz poważniejszym problemem. Na przykład w Hiszpanii bezrobocie sięga dwudziestu sześciu procent.

U nas nie jest jeszcze tak źle, ale w wielu regionach kraju bez pracy pozostaje spora część zdolnych do wykonywania zawodu młodych osób. Najgorsza sytuacja zanotowana została w lutym 2013 w województwie podlaskim. Dużo lepiej sytuacja wygląda natomiast w województwie mazowieckim, śląskim czy wielkopolskim. (Sprawdź też praca kierownik serwisu)

praca jako doradca i kierownik

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com

Porównując oferty pracy w tych regionach od razu widać, gdzie sytuacja jest znacznie trudniejsza. Dobrym przykładem regionu dobrze rozwiniętego gospodarczo jest województwo śląskie. Jest to najbardziej istotny region przemysłowy w Polsce. Tereny województwa śląskiego posiadają świetną komunikację.

Czy uzyskane tu informacje okazały się atrakcyjne? Jeżeli tak, to więcej zobaczysz w ofercie, która także z pewnością okaże się zachęcająca.

Na śląsku krzyżują się główne trasy tranzytowe. Zalicza się ten region do najbardziej uprzemysłowionych i zurbanizowanych obszarów Polski. Zobacz też oferty pracy doradca.Na tych terenach od dawna rozwijał się przemysł ciężki. Dużą rolę odgrywa tutaj przemysł górniczy.

Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? To świetnie, gdyż po przejściu do wpisu znajdziesz fascynujące informacje, które Cię zaabsorbują.

Przykładowo Katowicki Holding Węglowy posiada cztery kopalnie a ponadto na Kompanię Węglową składa się aż jedenaście kopalń. Co ciekawe jest to największa w Europie spółka górnicza. Następną gałęzią gospodarki, która jest bardzo ważna jest przemysł hutniczy. Huty znajdują się w Chorzowie, Świętochłowicach, Dąbrowie Górniczej i innych. W regionie tym ponadto bardzo ważną rolę odgrywa przemysł energetyczny i chemiczny.

Nic więc dziwnego, że okręg ten posiada całkiem niewysokie bezrobocie. Co ciekawe wpisując “praca Gliwice” wyskakują na różnorodnych portalach ogłoszenia nie tylko techniczne. Dobry wpływ przemysłu można zauważyć w licznych gałęziach i branżach. W miejscowościach górnego śląska poszukuje się osób do różnych zawodów, zarówno fryzjera jak i managera. Prężnie funkcjonujące fabryki sprawiają, że mimo kryzysu w wielu branżach, sytuacja na ziemiach śląskich jest nie najgorsza. Bardzo istotną rolę odgrywają również inwestycje unijne, które w ostatnich latach latach mocno pobudziły sytuację gospodarczą w województwie.