Przemysł regionu Śląsk na tle pracy w Polsce

W ostatnim okresie bezrobocie zarówno w Polsce, jak w Europie staje się co raz poważniejszym problemem. Na przykład w Hiszpanii bezrobocie sięga dwudziestu sześciu procent.

U nas nie jest jeszcze tak źle, ale w wielu regionach kraju bez pracy pozostaje spora część zdolnych do wykonywania zawodu młodych osób. Najgorsza sytuacja zanotowana została w lutym 2013 w województwie podlaskim. Dużo lepiej sytuacja wygląda natomiast w województwie mazowieckim, śląskim czy wielkopolskim. (Sprawdź też praca kierownik serwisu)

praca jako doradca i kierownik

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com

Porównując oferty pracy w tych regionach od razu widać, gdzie sytuacja jest znacznie trudniejsza.

Czy poszukujesz na stronie kołnierze stalowe cennik czegoś wyjątkowo ciekawego? Zachęcamy zatem do następnego artykułu. Należy jedynie kliknąć w ten link.

Dobrym przykładem regionu dobrze rozwiniętego gospodarczo jest województwo śląskie. Jest to najbardziej istotny region przemysłowy w Polsce. Tereny województwa śląskiego posiadają świetną komunikację. Na śląsku krzyżują się główne trasy tranzytowe. Zalicza się ten region do najbardziej uprzemysłowionych i zurbanizowanych obszarów Polski. Zobacz też oferty pracy doradca.Na tych terenach od dawna rozwijał się przemysł ciężki. Dużą rolę odgrywa tutaj przemysł górniczy. Przykładowo Katowicki Holding Węglowy posiada cztery kopalnie a ponadto na Kompanię Węglową składa się aż jedenaście kopalń. Co ciekawe jest to największa w Europie spółka górnicza. Następną gałęzią gospodarki, która jest bardzo ważna jest przemysł hutniczy. Huty znajdują się w Chorzowie, Świętochłowicach, Dąbrowie Górniczej i innych. W regionie tym ponadto bardzo ważną rolę odgrywa przemysł energetyczny i chemiczny.

Nic więc dziwnego, że okręg ten posiada całkiem niewysokie bezrobocie. Co ciekawe wpisując “praca Gliwice” wyskakują na różnorodnych portalach ogłoszenia nie tylko techniczne. Dobry wpływ przemysłu można zauważyć w licznych gałęziach i branżach. W miejscowościach górnego śląska poszukuje się osób do różnych zawodów, zarówno fryzjera jak i managera. Prężnie funkcjonujące fabryki sprawiają, że mimo kryzysu w wielu branżach, sytuacja na ziemiach śląskich jest nie najgorsza. Bardzo istotną rolę odgrywają również inwestycje unijne, które w ostatnich latach latach mocno pobudziły sytuację gospodarczą w województwie.