Praca w Warszawie – fakty oraz mity

Naprawdę dużo ludzi decyduje się na przeprowadzenie do Warszawy, by znaleźć zatrudnienie. Jedni najpierw przenoszą się tam a następnie rozpoczynają poszukiwania. Inni w pierwszym etapie poszukują zatrudnienia, a jeśli się uda, organizują przeprowadzkę do Warszawy.

warszawa

Autor: Lukas Plewnia
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieje mit, że Warszawa jest za drogim miastem. W pewnych aspektach – na pewno. Jednak wiele usług czy też produktów możesz tam nabyć po tej samej cenie jak w innych miastach (przykładowo Wrocław, Poznań), a czasem nawet za mniejsze pieniądze. I co ważne należy pamiętać, iż pensje w stolicy są proporcjonalnie większe.

Warszawa ze względu na swoje umiejscowienie, wielkość i rolę jaką spełnia jest miejscem, gdzie bardzo często zagraniczni inwestorzy prowadzą swoją działalność.

W Warszawie jest więc spora ilość ogłoszeń o pracę i spore ich zróżnicowanie. I właśnie to skłania tak dużą ilość osób do przyjazdu do Warszawy. W efekcie następuje sytuacja, w której jest więcej chętnych niż stanowisk pracy. Co za tym idzie możliwości na odnalezienie upragnionej pracy czy awansu nie są już tak wysokie. Praca w Warszawie jest więc skierowana do tych osób, które są gotowe walczyć ze swoją konkurencją i na ciągłe aktualizowanie swoich kwalifikacji. Wielu ludzi, czujących przytłoczenie metropolią oraz panującym tam „wyścigiem szczurów” zdecyduje się na powrót do domu. Na ich miejsce zjawią się jednak następni, gotowi stanąć do walki na arenie rynkowej.

warszawa

Autor: Lukas Plewnia
Źródło: http://www.flickr.com

Przed wyjazdem do Warszawy, rekomendowane jest pomyśleć jakiej poszukuje się pracy , a także sprawdzić sytuację na rynku. Możesz wypytać się znajomych czy członków rodziny, którzy przebywają w stolicy lub w okolicy. Ważnym krokiem jest sprawdzenie zagadnienia w Internecie. W momencie kiedy wprowadzisz hasło w przeglądarce, pojawi się spora ilość portali z ogłoszeniami o pracę. To najprawdopodobniej najlepsze źródło rozeznania się na warszawskim rynku pracy. Poszukując pracy, można również zgłosić się do Wojewódzkiego Urzędu Pracy

Jeśli ktoś jest naprawdę zdecydowany na znalezienie zatrudnienia, gotowy na walkę z konkurencją i wciąż będzie zwiększał swoją wiekonkurencją (polecamy kliknij tu)ętności, Warszawa może stać się dla niego spełnieniem marzeń.