Potrzebujesz pieniędzy? Postaw na kredyt bez dokumentów!

Zarobki wielu osób pracujących w Polsce są żenująco niskie. Zakup nowej pralki, lodówki czy wyprawki szkolnej dla pociechy przekracza możliwości finansowe. Wielu z tych, którzy mają takie problemy nie może też liczyć na zwykły kredyt w banku. Nie posiadają bowiem wystarczającej zdolności kredytowej. Rozwiązaniem w takiej sytuacji okazuje się być pożyczka bez dokumentów, którą zaciągnąć można w wielu parabankach.

Pożyczkakredyty (zobacz pożyczki pod mieszkanie) bez dokumentów to świetne rozwiązanie dla tych, którym zależy na ekspresowym uzyskaniu pieniędzy.

pożyczka

Źródło: pixabay.com

W takiej instytucji, jak parabank, nie trzeba bowiem przedstawiać żadnych zaświadczeń z miejsca pracy ani z Urzędu Skarbowego. Wystarczy sam dowód osobisty bądź inny dokument ze zdjęciem, aby naprawdę w mig otrzymać do ręki pieniądze. Większość parabanków nie decyduje się także na kontrolowanie naszej historii kredytowej. Są to w konsekwencji instytucje, o których można powiedzieć, że nastawione są pozytywnie w stosunku do klienta. Bardzo często to tylko dzięki nim możliwe okazuje się być zdobycie niezbędnej w danej sytuacji gotówki. Niewątpliwą zaletą takich instytucji jest też to, że nie interesuje ich na co pieniądze mają zostać wydane. W tradycyjnym banku na takie podejście raczej nie mamy co liczyć. Większość prowadzących swoją działalność na terenie nasze kraju banków przyznaje pożyczki celowe i niemożliwym jest przeznaczenie pieniędzy na jakikolwiek odmienny cel niż ten, który określony został w umowie kredytowej.

gotówka

Autor: Andrius Repsys
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele osób powie w tym miejscu, że pożyczka bez dokumentów ma tylko i wyłącznie korzystne strony. Niestety, aż tak korzystnie sytuacja ta się nie prezentuje. W przypadku parabanków stosuje się znacznie wyższe oprocentowanie niż to, które stosują banki objęte nadzorem finansowym. Trzeba jednak wiedzieć, że brak żądania dokumentów poświadczających dochód jest ogromnym plusem dla pożyczkobiorcy, a ryzykiem dla instytucji udzielającej pożyczki. Ryzyko, które się z tym wiąże musi zostać w jakiś sposób wynagrodzone. Ma to miejsce właśnie poprzez narzucanie większego oprocentowania. Stawiając na pożyczkę bez dokumentów w parabanku, zawsze trzeba o tym pamiętać. Uniknie się w ten sposób niemiłych niespodzianek, które skutecznie mogłyby zepsuć humor i tym samym wpędzić w poważną spiralę zadłużenia.