Podzielniki ciepła , a także wodomierze to urządzenia, z wykorzystaniem których będziesz płacił za zużycie mediów, tyle ile powinieneś!

Jesteś w trakcie poszukiwania mieszkania? Myślisz w jaki sposób są rozdzielane są opłaty za wodę oraz ciepło między mieszkańcami bloku? Przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się wszystkiego o tym zagadnieniu.

Wiele ludzi przed nabyciem mieszkania obawia się tego, iż ich rachunki za wodę, ciepło i gaz mogą nie być zgodne z zużytkowaniem. Kiedyś zdarzało się, że domownicy przełączali własne liczniki, w związku z czym ich sąsiedzi dostawali zdecydowanie większe rachunki. Obecnie pionierskie wodomierze spisują zużycie wody w każdym mieszkaniu oddzielnie. Nie ma szans, żeby lokatorzy majstrowali przy tych urządzeniach.

wodomierz

Źródło: flickr.com

Woda zimna i ciepła mierzona jest w metrach sześcienny i w taki sposób wykazywane jest zużycie pod koniec każdego miesiąca. W tej chwili najpopularniejsze są dwa modele wodomierzy, to znaczy radiowe oraz tradycyjne. Obecnie do bloków przeważnie kupowane są wodomierze ze zdalnym systemem odczytu. Jest to bardzo wygodne dla kontrahenta. Drugą wątpliwością, jaka stale wywołuje wiele wątpliwości, jest dostarczanie ciepła do bloków wielorodzinnych. Domownicy raz za razem zastanawiają się jakim sposobem rozdzielane są koszty pomiędzy poszczególne mieszkania. Dziś w każdym domu i bloku montowane są podzielniki cieppodzielniki (kliknij odnośnik)pomagają podzielić wszystkie koszty między eksploatatorami.

Oczywiście mierzą one ilość ciepła pobranego w każdym pomieszczeniu, a następnie wszystkie koszty wydzielane są wedle wykorzystania. Na bank podzielniki ciepła są znakomitym wyjściem, ponieważ każdy płaci za tyle ciepła, jak wiele wykorzystał. Dobrze jest zainwestować w tego rodzaju urządzanie nie tylko w bloku, lecz także w domu prywatnym, ponieważ będziemy mieli pobór ciepła oraz wody ciągle pod kontrolą. Dlatego warto zapoznać się z ofertą podzielników ciepła. Jeśli nie jesteśmy przekonani czy ofertą podzielników ciepłaycja, to należy wybrać się do naszej spółdzielni mieszkaniowej i porozmawiać o tym z obeznaną osobą.

W dzisiejszych czasach, gdy wszystkie opłaty idą w górę, warto poszukać oszczędności wszędzie gdzie jest to możliwe. Nie możemy pozwolić na to, żebyśmy dopłacali do rachunków naszym sąsiadom, bowiem mogą oni eksploatować o wiele więcej mediów, niż my.