Pewne zakupy on-line – na co kierować swoją uwagę

Coraz to więcej Polaków korzysta z oferty e – sklepów. Jednakże jak wypływa z ankiet, ciągle 40 procent z nas lęka się, iż dostanie inny towar bądź taki, który będzie wybrakowany albo nie będzie spełniać oczekiwań. Nieomalże jedna trzecia polskich e-klientów lęka się, że paczka w ogóle nie dojdzie. Żeby uchronić się przed oszustwem dobrze jest zapamiętać i stosować kilka prostych zasad.

Przy wybieraniu sklepu, w którym pragnęlibyśmy zrobić sprawunki, wskazane jest kierować się opiniami pozostałych internautów np. . Wedle ankiet 42 procent kupujących on-line oświadcza, iż sugeruje się zdaniem innych o wybranym serwisie. Ujemna ocena wystawiona przez klientów może być dla nas wskazówką bądź ostrzeżeniem. Dlatego dobrze jest zaczerpnąć informacji na serwisach służących do oceny marketów. Warto również wystawiać prawdziwe opinie nie jedynie w momencie, kiedy sklep (Strona WWW) nie spełnił naszych oczekiwań, lecz też wtedy kiedy byliśmy usatysfakcjonowani.

zakupy

Autor: Maria Elena
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrze jest zwrócić uwagę na to, które formy płatności oferuje konkretny sklep. Jeżeli oferuje tylko klasyczny przelew bankowy, powinniśmy zastanowić się czy na pewno chcemy robić zakupy w owym sklepie. Realizując standardowy przelew trzeba uzupełnić blankiet o swoje dane jak też numer konta, co zawsze zwiększa ryzyko oszustwa a także zhakowania naszych danych, jeżeli komputer jest zainfekowany złośliwą aplikacją. Płacenie kartą kredytową również może być niepewne. W tym wypadku także podajemy mnóstwo wrażliwych danych. Dlatego istotne jest, aby sklep miał w ofercie możliwości szybkich płatności online, dzięki którym będziemy automatycznie przekierowywani na stronę banku. Nie musimy uzupełniać żadnych informacji, dzięki czemu lepiej je chronimy.

Wykonując zakupy Elbląg (przez internet) pamiętajmy, iż krajowe prawo niesie wiele przepisów chroniących prawa osób nabywających w sieci. Dobrze jest je znać, żeby nie dać się naciąć. Sklep (zobacz także oleje zdrowotne) może postawić przeróżne warunki w regulaminie, jednakże i tak najistotniejsza jest ustawa ochraniająca prawa konsumenta.

Przy zachowaniu kardynalnych zasad zakupy on-line będą nie tylko prędkie a także proste ale też bezpieczne. W szczególności tutaj link. Bo wszak w tym wszystkim chodzi, o radość kupowania!