Programy lojalnościowe B2B

Funkcją programów lojalnościowych, jak mówi nazwa, jest kreowanie i wzmacnianie więzi między dwoma uczestnikami. Najczęściej spotykane są tego sortu programy, w których działalność gospodarcza stara się zbudować lojalność klientów. Zwykle używane są takie narzędzia, jak na przykład specjalne identyfikatory, dzięki którym kupujący zbierają punkty, naliczane za częste zakupy. Później takie punkty wymienia się na różne fanty. Eksperymenty udowodniły, że dzięki takim działaniom klienci w rzeczywistości są zmobilizowani do zakupów i przywiązani do marki. Z tego powodu wiele przedsiębiorstw stosuje takie programy, nawet wielkie koncerny międzynarodowe.

Biznes, mężczyźni

Autor: Biuro Prasowe Starter
Źródło: Biuro Prasowe Starter

Programy lojalnościowe B2B (dodatkowe informacje: ) to podgatunek klasycznych przedsięwzieć tego rodzaju. W tym przykładzie chodzi o zbudowanie mocnej relacji pomiędzy dwiema działalnościami gospodarczymi. Przecież w gospodarce oprócz relacji klient-firma funkcjonują też bardzo istotne więzi wymiany usług na linii marka-marka.

Powstała istotna strona (www.mklogistyka.pl/przeprowadzki-mieszkan-wroclaw/) – wejdź w podany link, przeczytaj temat i zostaw proszę swój komentarz. Będziemy wdzięczni.

Programy lojalnościowe B2B mogą być więc bardziej rozbudowane niż klasyczne B2C. Podstawowym zadaniem firmy, która jest dostawcą danych produktów lub sprzątanie hal produkcyjnych katowice usług dla danej marki, jest budowanie lojalności, by otrzymywać systematyczne zlecenia. To istotne zwłaszcza obecnie, kiedy w naszej gospodarce dominuje niepokój i wszystkie podmioty biznesowe próbują zapewnić sobie pewną przyszłość. A jakie formy mogą mieć programy lojalnościowe B2B? Analogicznie jak w sytuacji relacji przedsiębiorstwo-klient premiowane są regulane zakupy, jednak naturalnie nie stosuje się kart na punkty. Czasem przedsiębiorstwo, które dostarcza pewne usługi premiuje kadrowiczów kontrahenta nagrodami. Mogą to być chociażby wyjazdy do dalekich krajów bądź rabaty na towary.

Umowa

Autor: shho
Źródło: http://www.sxc.hu

Jeśli planujesz opracować skuteczny program tego sortu, zatrudnij fachowców z agencji reklamowej. Oprócz tego tacy ludzie mogą realizować dla firmy takie kompleksowe zadania, jak nadzór nad programami lojalnościowymi.