Od jakich czynników jest zależna kwota, jaką należy zapłacić za nagrobek?

Cierpienie związane ze stratą bliskiej nam osoby, jest sprawą niezwykle istotną oraz często powiązaną z silnymi uczuciami. Nawet jeśli znamy powody oraz przypuszczalny termin zejścia, to zazwyczaj i tak nie możemy się przygotować na to, co w najbliższym czasie będzie miało miejsce.

Niezależnie od tego, musimy powypełniać kwestie urzędowe, zatem otrzymać akt zgonu. Ponadto zanim zamówimy wykonanie nagrobka, powinniśmy mieć prawo do ziemi, na której będzie on postawiony. W wypadku mniejszych cmentarzy, zazwyczaj wystarczy oświadczenie ustne, jednak opłata za miejsce musi zostać opłacona. Po załatwieniu wszelkich formalności przychodzi czas, żeby wybrać odpowiedni nagrobek. Tu w każdym wypadku decydującą rolę gra posiadany przez nas budżet. To od niego zależy, czy zdecydujemy się na towar z niższej półki cenowej, czy też pomnik ze sprowadzanego granitu np. w odcieniu niebieskim czy wiśniowym. Najdroższy jest twardy czarny marmur. Jest on najbardziej mocny oraz najładniejszy.
wnętrza, mieszkanie, wnętrze

Źródło: flickr.com
Cena byłaby jeszcze większa, jeśli ma być on wykonany według naszego projektu. A już na tym rozdziale może wynosić ok. 4500-8000 złotych. Na jej ostateczną wielkość wpływ posiada dużo warunków, pośród których można wymienić np.na tej witrynie felgi aluminiowe 18 felgi aluminiowe 18wysokość konkretnego nagrobka, możliwe zastosowanie własnego projektu czy też oczywiście rodzaj kamienia. Skala cen w zależności od między innymi rejonu państwa jest monumentalna.

Równie ważny jest fason wykończenia zatem to, czy nagrobek ma być skromny, czy przeciwnie – niepowtarzalny. Większą uwagę trzeba zwrócić na tabliczkę z danymi tyczącymi się daty śmierci, gdyż dla wielu wykonaWCów o wiele ważniejszy jest sam nagrobek.