W którym mieście zamieszkać?

Głowiłeś się kiedyś nad tym, jaka metropolia w Polsce jest najprzyjaźniejsza dla obywateli? Oczywiście są tworzone rozmaite zestawienia, ale nie pokazują one całej prawdy.

Na starcie weźmy na tapetę Warszawę. Jak wszyscy wiedzą, jest to najobszerniejsze i najbardziej zaludnione miasto w kraju. To powoduje, że życie w stolicy bywa trudne, gdyż wszędzie dominuje nieopisany tumult.

Warszawa

Źródło: www.morguefile.com
Naczelną zaletą Warszawy jest to, że są umiejscowione tam centralne instytucje krajowe oraz siedziby firm. Warszawa jest metropolią możliwości. Tutaj również przeciętne pensje są najwyższe w kraju.

Świetnym miejscem do życia zdaje się stolica Wielkopolski. To wielkie miasto, jednak nie tak rozległe, jak Warszawa.

Interesuje Cię ten wątek? To odsyłam do strony (http://www.ksiegowi-doradcy.pl/ciekawostki/6), ponieważ przeczytasz tam dużo fascynujących informacji w tej dziedzinie.

W wielu rejonach Poznania można spotkać piękne pozostałości przeszłości. Miasto słynie z handlu – istnieje tu między innymi zjawiskowa galeria (zalecamy tą stronę) handlowa Stary Browar. Spory odsetek osób dobrze wyraża się o komunikacji miejskiej.

warszawa

Autor: Logofag

Dobrze oceniana MPK nie może pochwalić się Wrocław. Obywatele tego ładnego miasta nad Odrą powszechnie narzekają na korki. Gdy do wyszukiwarki internetowej wpiszesz słowa „lokal do wynajęcia Wrocław” (możesz zobaczyć też tutaj:), otrzymasz bez wątpienia dużo ofert. Jeżeli chodzi o dobre dzielnice do osiedlania się, pierwsze miejsce zajmuje obszar Wielkiej Wyspy. Są to okolice bardzo spokojne, zaludnione głównie przez seniorów. W tym rejonie jest wiele zieleni, co jest wielkim atutem w mieście szarzyzny i betonu.

Łódź jest miejscem, w którym mało kto lubi mieszkać. Dowodem na to są statystyki, które wskazują, że od dekad Łódź się wyludnia. Przyczyną takiego procesu jest głównie szpetota – sporo dzielnic miasta wygląda, jakby wojna skończyła się zaledwie parę lat temu. Podobnie jest w sytuacji Radomia, który bez przesady może być nazwany najokropniejszym miastem w kraju. Z tych dwóch miejsc ludzie najczęściej przenoszą się do Warszawy, w której są lepsze perspektywy dobrej pracy i ładniejsze pejzaże za oknem.