Maszyny rolnicze

Traktory muszą być komfortowe i wydajne, muszą być też przystosowane do długotrwałej pracy na trudnym terenie. Dlatego są to urządzenia kosztowne, wielu ludzi nie stać na kupno ciągnika oraz pozostałych niezbędnych maszyn rolniczych. Wśród rolników będących w posiadaniu niewielkich użytków rolnych, niezwykle popularne jest wynajmowanie tego rodzaju maszyn wyłącznie na czas w którym się ich potrzebuje. Wypożyczalnie z wielu przyczyn odchodzą ostatnio do lamusa.

Na dzień dzisiejszy coraz chętniej posiadacze pól wybierają leasing ciągników siodłowych (bgz.pl/leasing (zapraszamy serdecznie)/oferta/srodki_transportu.html), jest to pozytywna sytuacja dla obu stron umowy leasingowej. Jest to stosunkowo niedrogie rozwiązanie, które zapewnia jednak korzyści producentom urządzeń.

maszyny rolnicze

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Co to jest leasing?Leasing to forma zapomogi, gdzie przedmiotem przekazywanym jest w tej sytuacji maszyna rolnicza. Klient będący leasingobiorcą zobowiązuje się do składania comiesięcznej opłaty o umówionej wysokości, w zamian za korzystanie z maszyny. Jest to korzystna forma korzystania z tak kosztownych maszyn, również przez dłuższy czas. Dzięki takiej usłudze klient może używać kosztownej maszyny, której prawdopodobnie nie mógłby kupić. Podstawową zaletą wypożyczenia ciągnika jest stan techniczny urządzenia – sprzęt w wypożyczalniach nierzadko był leciwy i czasy świetności miał już za sobą. Leasing daje możliwość korzystania z najnowszych urządzeń dobrych producentów w niewiele większej cenie.

Pozostałe maszyny
Oprócz ciągników na roli pracuje sporo zaawansowanych urządzeń – kombajny, snopowiązałki i tak dalej. Dużo z nich pozwala nie tylko zaoszczędzić bardzo dużo czasu w czasie rozmaitych stadiów uprawy, ale również zwiększyć zbiory podwyższając efektywność uprawy. Są to jednak maszyny równie kosztowne, a niekiedy nawet droższe od traktorów. Dlatego producenci maszyn rolniczych nagminnie korzystają z możliwości oddawania w leasing swoich urządzeń. Leasing maszyn i urządzeń (zobacz leasing maszyn i urządzeń na bgz.pl) jest tak samo chętnie wykorzystywany co w przypadku ciągników, zwłaszcza w przypadku maszyn najdroższych, do których należą przykładowo kombajny. Leasing umożliwia zaoszczędzenie nie tylko na samej maszynie, ale również na podatkach. Wszystkie te cechy składają się na ogromną popularność leasingu.