Zarządzanie małym przedsiębiorstwem – programy ERP

Na rynku są dostępne setki książek dotyczących nowego zarządzania firmą, wydajnego przeszkolenie personelu, organizacji czasu pracy, a nawet sposobów przeprowadzania rozmów z pracownikami. To nie powinno dziwić – kryzys wyraźnie się zbliża, każda firma zatem chce utrzymać się na rynku.

Oprogramowanie systemowe DiskStation Manager 3.0

Autor: Synology
Źródło: Synology

Sięganie po mocno reklamowane książki, programy trenerskie ma spowodować, że szefowie staną się jeszcze lepszymi szefami, a pracownicy będą jeszcze wydajniejsi. Czy jednak podpowiedzi znajdujące się w takich broszurach faktycznie są leki na problemy na rynku europejskim?

WD SmartWare 1.3

Autor: Tabasco PR
Źródło: Tabasco PR

Intuicja i doświadczenie wsparte technologią

Wielkie firmy zarządzają kapitałem umożliwiającym konstrukcję albo zakup najlepszych systemów komputerowych ułatwiających zarządzanie zespołem, a także obiegiem informacji. Materiałów jest bardzo dużo, żeby wszelkie elementy mogło być kontrolowane w tym samym czasie.

Z tego powodu stworzono systemy EPM (planowanie zasobów przedsiębiorstwa) oraz SAP (zintegrowany system informatyczny). Ostatni jest oparty na strukturach biznesowych klasy erp. Wzorem profesjonalnych systemów dobrze uderzać w dobrze administrowaną i bezpieczną sieć wewnętrzną. Obieg informacji – nieważne czy o istotnych danych, czy też dostawach opon – musi zawsze być jasny.

Windows 8

Autor: Microsoft Sp. z o.o.
Źródło: Microsoft Sp. z o.o.

Procedury, głupcze!

Szkoląc podwładnych do codziennego działania, należy pokazać im zdecydowane procedury, które zminimalizują czas poświęcany na zbędne pytania i różne wahania. Nawet jeżeli praca jest kreatywna, to różne niejasności z nią związane warto wpasować w jasne schematy.