Zarządzanie małym przedsiębiorstwem – programy ERP

Na rynku są dostępne setki książek dotyczących nowego zarządzania firmą, wydajnego przeszkolenie personelu, organizacji czasu pracy, a nawet sposobów przeprowadzania rozmów z pracownikami. To nie powinno dziwić – kryzys wyraźnie się zbliża, każda firma zatem chce utrzymać się na rynku.

Oprogramowanie systemowe DiskStation Manager 3.0

Autor: Synology
Źródło: Synology

Sięganie po mocno reklamowane książki, programy trenerskie ma spowodować, że szefowie staną się jeszcze lepszymi szefami, a pracownicy będą jeszcze (terminale rfid) wydajniejsi. Czy jednak podpowiedzi znajdujące się w takich broszurach faktycznie są leki na problemy na rynku europejskim?

WD SmartWare 1.3

Autor: Tabasco PR
Źródło: Tabasco PR

Intuicja i doświadczenie wsparte technologią

Wielkie firmy zarządzają kapitałem umożliwiającym konstrukcję albo zakup najlepszych systemów komputerowych ułatwiających zarządzanie zespołem, a także obiegiem informacji. Materiałów jest bardzo dużo, żeby wszelkie elementy mogło być kontrolowane w tym samym czasie.

Z tego powodu stworzono systemy EPM (planowanie zasobów przedsiębiorstwa) oraz SAP (zintegrowany system informatyczny).

Tylko teraz oceń liczenie wynagrodzenia ten artykuł, który jest niesamowicie zajmujący. Wykonaj to już teraz! Przekonasz się, że faktycznie należy to zrobić!

Ostatni jest oparty na strukturach biznesowych klasy erp. Wzorem profesjonalnych systemów dobrze uderzać w dobrze administrowaną i bezpieczną sieć wewnętrzną. Obieg informacji – nieważne czy o istotnych danych, czy też dostawach opon – musi zawsze być jasny.

Windows 8

Autor: Microsoft Sp. z o.o.
Źródło: Microsoft Sp. z o.o.

Procedury, głupcze!

Szkoląc podwładnych do codziennego działania, należy pokazać im zdecydowane procedury, które zminimalizują czas poświęcany na zbędne pytania i różne wahania. Nawet jeżeli praca jest kreatywna, to różne niejasności z nią związane warto wpasować w jasne schematy.