Łatwy sposób na pit

Co roku przychodzi czas, gdy mamy obowiązek wysłać zeznanie podatkowe. Nie jest to miłe, chyba żadna osoba nie lubi się rozliczać, lecz od kiedy posiadamy komputery i internet możemy sobie cały proces znacznie ułatwić.

Świnka skarbonka

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Należy wiedzieć, że program do pitów na CD można dostać z wieloma czasopismami. Od początku roku każdy ogólnopolski dziennik i bardzo wiele regionalnych tytułów obdarowuje nas tego typu programami. To doskonałe rozwiązanie. Wystarczy wsunąć płytę do napędu i będziemy prowadzeni krok po kroku przez cały czas uzupełniania pitu. Trzeba naturalnie przygotować sobie najpierw potrzebne dane, ale samo wyliczanie należnego podatku nie wymaga od nas niczego poza odpowiednim wpisaniem liczb we wskazane rubryki. Dawno już minęły czasy, gdy trzeba było siedzieć z ołówkiem i kalkulatorem, a później z drżącym sercem zastanawiać się czy aby nie zrobiliśmy błędu w wyliczeniach.

Wypełnij pit online!Program do uzupełniania zeznań podatkowych można też pobrać z internetu. Istnieje mnóstwo dobrych i za darmo. Zwykle udostępniają je różnego rodzaju organizacje pożytku publicznego, które w ten sposób zachęcają do przekazania 1% podatku na ich rzecz. Niezwykle łatwo można znaleźć tego rodzaju program, trzeba tylko wyszukać w internecie „PITAX” lub aplikacja podatkowa. Wybór jest ogromny. Gdy uzupełnimy zeznanie możemy je wydrukować i dostarczyć do właściwego urzędu skarbowego.naciśnij tu ewidencja wyposażenia ewidencja wyposażeniaOczywiście kopię pliku możemy trzymać na dysku naszego komputera, więc nawet jeżeli gdzieś zgubimywydrukowaną wersję, w każdej chwili mamy dostęp do pitu.

PIT można także złożyć przez internet. Od jakiegoś czasu istnieje taka możliwość jednak wielu z nas jeszcze się do niej nie przekonało. Nadal bardziej przemawia do nas stempel urzędnika niż potwierdzenie wydrukowane z internetu. Nie ma się jednak czego obawiać. Warto wyszukać w sieci informacje o tym w jaki sposób składać zeznanie, należy tylko wyszukać hasło bądź też zobaczyć na tej stronie. Będziemy wiedzieć dokładnie jak przebiega cały proces i dzięki temu zaoszczędzimy wiele czasu. Nie musimy już czekać w kolejce do okienka pocztowego czy w urzędzie skarbowym.