Oświetlenie mieszkania, domu, biura, ogrodu

Kiedy zabieramy się za aranżację wnętrza, bardzo rzadko skupiamy się na świetle. A przecież to ono stwarza nam w domu wyjątkową atmosferę. Za pomocą właściwego oświetlenia możemy stworzyć każdy nastrój. Kiedy zanurzymy się w temacie, okaże się, że na rynkuznajduje się całe mnóstwo różnych rodzajów lampek i jedynie od naszej weny zależy, które z nich znajdą pewne miejsce w naszym domu. Aranżując pokoje, pamiętajmy,aby trzymać się jednego stylu.

Nie trać prądu na darmo

Autor: Skoff
Źródło: Skoff
Jeśli nie jesteśmy dekoratorami, zaniechajmy aranżacyjnych eksperymentów. Jeżeli kochamy tradycję, na pewno zachwycą nas żyrandole. Można je kupić w najróżniejszych modelach. Polecamy żyrandole do salonu. Ograniczyć jest w stanie nas tylko nasza wyobraźnia albo koszty.Możemy się skusić na kryształowy żyrandol, który teraz wraca do łask. Popularne są również kryształowe lampy podłogowe, czy kinkiety. Należy dodać,iż takie oświetlenie jest bardzo efektowne. Chociaż kryształy są bardzo ekskluzywne, pasują do wielu pomieszczeń, stanowiąc doskonały przedmiot dekoracyjny. Dla wielbicieli nowoczesnych wnętrz doskonałe będą lampy o nietypowych formach, zazwyczaj stojące. Jeśli mamy w salonie wnęki, można także je oświetlić. Uzyskamy w ten sposób niezwykły efekt. Stojące lampy klasyczne, te z tradycyjnym abażurem przydadzą się koło fotela lub sofy, gdzie będziemy mogli wygodnie rozsiąść się z książką w ręku.

W kuchni i jadalni sprawdzą się lampy najazdowe lub lampki wiszące nad blatem w jednym rzędzie. Wygląda to niezwykle efektownie i stanowi niebanalny element dekoracyjny pomieszczenia. Ale najpraktyczniejsze w kuchni okazują się być tradycyjne lampy wiszące z kloszem. Zwykle mają dosyć prostą formę. Wyjątkowe są kuchnie w jakimś stylu.W takim wypadku lampy również muszą być odpowiednie do wystroju wnętrza.

Dobrą aurę w pracy budują nie tylko ludzie z kierownikiem włącznie. Dobrze dobrane lampy biurowe wpływają na jakość naszej pracy. Świetnie sprawdzi się światło sufitowe a także lampki na biurko. Z kolei lampy stojące i ścienne spełniają funkcję dekoracyjną, ozdabiają i urozmaicają nasze wnętrza.