Kurtyny bezpieczeństwa zapewniają zarówno bezpieczeństwo, jak i w przemysłowych warunkach dużą wydajność maszyn

W przypadku newralgicznych zadań w branży przemysłowej, jak również w trakcie ważnych akcji ochronnych najważniejszą funkcję odgrywa bezpieczeństwo osób i rzeczy. Jeśli o to chodzi stosuje się efektywne rozwiązania, których głównym zadaniem jest 100% kontrola i gwarancja bezpieczeństwa do momentu wyeliminowania zagrożenia. Najnowocześniejszymi rozwiązaniami w tym zakresie są na pewno optyczne kurtyny bezpieczeństwa.

Hala magazynowa

Autor: Sonny Abesamis
Źródło: http://www.flickr.com
Kurtyna bezpieczeństwa, jak sama nazwa mówi, ma służyć zabezpieczeniu miejsca i mienia przed zadziałaniem niebezpiecznych sytuacji. Kurtyna taka jest wystawiona „na pierwszy ogień” i musi na czas alarmować o istnieniu zagrożenia. Kurtyny bezpieczeństwa mogą mieć rozmaitą formę. Jednym z prostszych przykładów jest wykorzystanie fotoradarów jako kurtyny bezpieczeństwa na szosie. Tego rodzaju „zabezpieczenie” nie działa jednak bezpośrednio a pośrednio. Dostępne są natomiast ”blokady”, które bezpośrednio zabezpieczają mienie i informują o pojawieniu się zagrożenia. Najpopularniejszymi są wspomniane już optyczne kurtyny (zobacz) bezpieczeństwa.

Kurtyny o jakich mowa zapewniają bezpieczeństwo zarówno ludzi, jak i w warunkach przemysłowych większą wydajność maszyn i urządzeń. Mowa o tego typu gałęziach produkcji, jak motoryzacja, magazynowanie, czy przemysł obrabiarkowy. Kurtyny pełnią w tej sytuacji wiele istotnych funkcji: zabezpieczającą, alarmującą, informacyjną, wykrywającą (np. wykrywanie palców). Za ich pomocą praca przebiega sprawniej, jest bardziej wydajna, a jednocześnie zapewnione zostaje istotne w każdych warunkach pracy bezpieczeństwo.

Hala produkcyjna

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com
Kurtyny o jakich mowa mają zwykle małe rozmiary i są łatwe w montażu. Równocześnie ich cena jest względnie niska w porównaniu do jakości jaką zapewniają. Gwarantują również oszczędność czasu, gdyż po zamontowaniu pracują automatycznie. Na ogół nie wymagają żadnej konfiguracji, funkcjonując w oparciu o optymalne ustawienia. Jeżeli zatem szukamy najnowszych rozwiązań technologicznych zapewniających bezpieczeństwo, które są niezwykle wydajne i ekonomiczne, warto sprawdzić ofertę firm sprzedających optyczne kurtyny bezpieczeństwa.