Które buty są dobre do grania w piłkę nożną? Który typ korków dobrze zakupić? Sprawdź czym się kierować

Mniej profesjonalni, jak i bardziej zaawansowani sportowcy dość często mają problem, żeby wybrać najlepsze obuwie sportowe. Ciężko kupić buty, które będą wytrzymałe przez cały sezon. Przy tym, takie same modele zachowują się inaczej na każdej stopie. Na co więc zwracać uwagę w trakcie zakupu obuwia do gry w piłkę nożną?

Nowoczesne buty piłkarskie

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej znani producenci robią korki w trzech głównych klasach: niskiej, średniej oraz wysokiej.

Czy znasz już taki świetny serwis? Odnajdziesz w tamtym miejscu istotnie sporą ilość użytecznych wiadomości na podobny temat. Zobacz a nie będziesz żałować!

Każdy z tych poziomów ma troszkę inne zastosowanie, w jednej serii buty danych klas różnią się między sobą, choć zewnętrznie są do siebie podobne. Najniższa klasa, jak sama nazwa wskazuje, to po prostu obuwie rekreacyjne, bardzo amatorskie. Klasa ta wydawałoby się, że wskazuje na coś słabego, lichego, jednak w tak naprawdę te buty są tak po prostu nazwane, podczas gdy są to całkiem trwałe modele, po prostu porównując do pozostałych klas plasują się gorzej. Możesz to sprawdzić odwiedzając nasz serwis Hurtownia S.C.

Kliknij ten link, a przekonasz się, że opublikowane tam wpisy z serwisu (https://jedznamecz.pl/serie-a-as-roma-inter-mediolan-juz-545-zl-przelotbilet-mecznocleg/) zaintrygują te osoby, które zafrapowane są rozważaną tu sprawą.

Wojciech Wojtkowiak, Adrian Jędrasiak.

Klasa średnia to już obuwie treningowe, wyprodukowane z całkiem dobrej jakości materiałów, natomiast klasa wysoka to korki używane na meczach, które dają najwyższy komfort.

Są na pewno lżejsze, mają zastosowane systemy kontroli nad piłką, jednocześnie takie zalety wpływają na cenę, która jest sporo wyższa od obuwia z poziomu niższego. Do tego, niezależnie od modelu trwałość takich butów powinna być identyczna. Każdy typ obuwia jest odpowiedni na inną nawierzchnię, tak jest z lankami, jak lanki ace, wkrętami czy halówkami. Pamiętajmy więc, iż nieodpowiedni dobór butów w stosunku do powierzchni na jakiej będą używane powoduje, że gra się znacznie trudniej, a buty szybciej się eksploatują.

Cholewka butów do gry w piłkę nożną może być wykonana z materiałów sztucznych albo ze skóry naturalnej.

Jeśli wybierzemy skórzane korki powinniśmy wiedzieć, że w trakcie użytkowania “rozbijają” się one o mniej więcej 0,5 centymetra, więc sporo sportowców kupuje bardziej ciasne buty. Materiały syntetyczne używane do produkcji butów tego typu dają ich użytkownikowi ten sam poziom komfortu, co korki wyprodukowane ze skóry naturalnej. Spora ilość zawodników nawet ceni sobie buty wykonane z nowoczesnych surowców sztucznych. Przy tym, to które zakupimy buty i z jakich materiałów jest indywidualną decyzją zawodnika.