Kilka słów o śląskich tłumaczach przysięgłych…

Słownik, słownictwo

Autor: EnglishForYou
Źródło: EnglishForYou

W okresie wszechobecnej globalizacji stosunkowo często zdarza się, że potrzebne nam jest tłumaczenie jakichś potrzebnych dokumentów. Także gdy migrujemy za granicę bywa to nieuniknione, szczególnie, gdy nie znamy wystarczająco biegle języka, a musimy coś załatwić. Niestety, żeby tego typu tłumaczenie miało wartość prawną nie może być zrobione przez kogokolwiek. Zadanie takie powierza się zwykle tłumaczom przysięgłym. Na pytania w szczególności: kto to jest tłumacz przysięgły i jak go odszukać w naszym regionie znajdziecie Państwo odpowiedź w zamieszczonym poniżej artykule.

Kto to w zasadzie jest tłumacz przysięgły???

Mianem tłumacza przysięgłego nazywamy personę zaufania publicznego, specjalizującą się w przekładzie między innymi dokumentów sądowych, procesowych, urzędowych oraz uwierzytelnianiu obcojęzycznych odpisów takich dokumentów – oferta tlumaczeń.

Znajdujące się tutaj uwagi na temat to godne polecenia źródło informacji – z pewnością Cię zaciekawi, gdyż tyczy się problematyki poruszonej w tym tekście.

Persona taka może też poświadczać tłumacz przysięgły angielski gliwice oraz odpisy przygotowanie przez inne osoby. Do poświadczania tłumaczeń oraz odpisów pism tłumacz przysięgły wykorzystuje pieczęć, która posiada w obramowaniu jego imię i nazwisko oraz wskazanie języka, w zakresie którego posiada kompetencje, natomiast w środku numer na liście tłumaczy przysięgłych. Trzeba nadmienić, iż poza przekładami pisemnymi może on też wykonywać tłumaczenia ustne, między innymi na rozprawach sądowych. Ma się rozumieć, że tłumaczem przysięgłym nie może zostać ktokolwiek- każdy pretendent na początku musi zdać egzamin w obecności Ministra Sprawiedliwości, a dopiero później, po zyskaniu zadowalającego rezultatu oraz złożeniu Ślubowania zostaje umieszczony na liście tłumaczy przysięgłych. Lista ta opublikowana jest w Internecie na portalu Ministerstwa Sprawiedliwości.

Gdzie szukać śląskich tłumaczy przysięgłych???

Biznesmen

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

  Najlepszą drogą, by dotrzeć do właściwego tłumacza przysięgłego jest Internet. Na początku musimy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, która mniej-więcej precyzuje to, czego szukamy, przykładowo: tłumacz przysięgły Śląsk. Jeżeli potrzebujemy tłumaczenia ustnego w języku angielskim z Katowic fraza może mieć postać: tłumacz ustny angielski Katowice lub po prostu tłumacz angielski Katowice – polecany tłumacz przysięgły języka angielskiego (tłumacz zwykle wykonuje zarówno pisemne jak też ustne tłumaczenia). Następnie należy skontaktować się z wybranym spośród znalezionych biur, umówić się na spotkanie oraz wycenę (wyceny zwykle są indywidualne). Dobrze jest też sprawdzić wcześniej, czy tłumacz przysięgły, z którym mamy zamiar się skontaktować, na pewno znajduje się na liście tłumaczy przysięgłych Ministerstwa Sprawiedliwości (należy zrobić to pod tym adresem internetowym: