Kiedy zdecydować się na kredyt lub pożyczkę. Spójrz na najistotniejsze informacje.

Współcześnie bardzo często ludzie decydują się na wzięcie kredytu lub pożyczki w celu zrealizowania swoich życiowych marzeń i planów. Tego rodzaju działanie wiąże się zwykle z dużą liczbą formalności jakie jesteśmy zmuszeni wypełnić, jak również z koniecznością spełnienia konkretnych wymagań związanych m.in. z dochodem.

Są to sprawy, które w szczególny sposób komplikują młodym ludziom skorzystanie z tego typu wsparcia finansowego, jako że często nie posiadają oni wymaganego przez bank źródła stałego, konkretnego dochodu.

pożyczka dla firmy

Autor: Public Stock
Źródło: http://www.flickr.com

W wyniku tej sytuacji coraz częściej można trafić na różnego typu pożyczki. Jeżeli znajdujemy się w sytuacji, kiedy potrzeba nam szybkiego zastrzyku gotówki, mamy możliwość skorzystania z jednej z tysięcy firm, niekoniecznie banków, proponujących tego typu wsparcie finansowe. W dzisiejszych czasach niezwykle powszechne są tzw. pożyczki bez BIKu. Są to umowy, które instytucja pożyczkowa zawiera bez analizowania danych związanych z historią kredytową klienta. W przypadku pożyczki pod zastaw, gwarantem dla wierzyciela może być przykładowo samochód lub nieruchomość. Tego rodzaju operacje to zwykle pomoc doraźna, ich dużym atutem jest mała liczba formalności. Firmy oferujące pożyczki zazwyczaj skupiają się na tym, by jak najbardziej ograniczyć ilość koniecznych do wypełnienia dokumentów do minimum. Nie ma również konieczności informowania, na co potrzebne nam są pieniądze i na co zamierzamy je wydać.Jeśli natomiast myślimy o większej inwestycji, np. kupnie mieszkania, wtedy należy przemyśleć kredyt pod zastaw, jako że pożyczki zazwyczaj mają konkretne, stosunkowo niskie progi związane z wysokością kwoty możliwej do pożyczenia. Warto sprawdzić: polecane kredyty pod zastaw. Elementarną zaletą tego typu umowy z bankiem jest możliwość ubiegania się o konkretne środki finansowe w sytuacji, kiedy nasza zdolność kredytowa jest niewystarczająca

karty kredytowe

Autor: Thuymi Do
Źródło: http://www.flickr.com

.

Praktycznie rzecz biorąc, zastaw sprawia, iż nasze szanse na uzyskanie pieniędzy o które się staramy są dużo większe. Bez względu na fakt, na co potrzebujemy pieniędzy, i czy podejmiemy decyzję o pożyczce czy kredycie, tym, na co w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę to oprocentowanie oraz prowizja. W ten sposób określa się konieczne koszty, jakie będziemy musieli ponieść w zamian za uzyskanie wsparcia finansowego. Trzeba mieć to na uwadze zwłaszcza z uwagi na fakt, iż różne banki oraz firmy mogą proponować różnego rodzaju układy, a nam zależy najbardziej na wyborze takiego, który jest dla nas najkorzystniejszy.