Każda firma posiada spory zestaw przeróżnego typu pieczątek, ponieważ są one niezbędne do codziennej pracy

Przeróżne pieczątki da się zobaczyć zazwyczaj w różnych działach w niejednej spółce. Jednak razem jest ich zazwyczaj dosyć dużo.
Firmowe pieczątki zazwyczaj kojarzą się ludziom z takimi, na których umieszczone są nazwa przedsiębiorstwa i inne niezbędne informacje, takie jak dla przykładu strona www oraz numer telefonu.

sposób
Ostatnimi czasy często spotkać można także takie, na których widnieje numer konta bankowego. Jest to o wiele szybsze niż wklepywanie długiego ciągu liczb. Prócz tego w pośpiechu zawsze istnieje niebezpieczeństwo, że popełnimy błąd. Oczywiście prezes posiada jeszcze swą oddzielną pieczątkę z imieniem, nazwiskiem i stanowiskiem. Jednak istnieje jeszcze jedna raczej istotna pieczątka, o której niewiele osób pamięta. Chodzi o datownik. Jest to wyjątkowy typ pieczątki, który w odróżnieniu od wszelkich innych posiada ruchome elementy. Jak sama nazwa wskazuje, taką pieczątką uwierzytelniamy daty choćby wpłynięcia płatności lub gastro centrum zmywarka do szkła wystawienia faktury. Zatem musi mieć ona 8 ruchomych części, w których będzie dało się przestawiać kółka tak, żeby można było ustawić aktualną datę. Zatem pierwsze kółeczko będzie miało tylko cyfry od 0 do 3. Jednakże drugie już pełne spektrum od 0 do 9. To dopiero wybije nam dzień (od 01 do 31). Potem w podobny sposób ustawiane są miesiące i rok.

W obecnych czasach datowniki to małe urządzenia, które ustawia się szybko oraz dzięki Bogu bez brudzenia dłoni.
Niejedna firma musi mieć pieczątkę, którą będzie można przybić dzień na ważnych papierach.