Jakie możliwości daje fundusz inwestycyjny prywatnym przedsiębiorstwom? Co daje taki prywatny fundusz?

Istnieje sporo możliwości na pomnażanie dochodów firmy. Niektóre sposoby inwestowania są także sposobem na to, by ochraniać w pewien sposób swój majątek.

Na pewno większą ilość możliwości mają w tym wypadku większe firmy z dużymi dochodami.
e-marketing

Autor: Rafiq Phillips
Źródło: http://www.flickr.com
Fundusze inwestycyjne dla firm są dobrym sposobem na zdobycie dodatkowych środków finansowych.

Po przeczytaniu tego tekstu, polecam (http://amilado.pl/plecaki-ratownicze/) inne wiadomości na prezentowany wątek, które będą nie mniej zajmujące.

Sporo przedsiębiorstw korzysta z tego typu wsparcia. Fundusz inwestycyjny to na pewno większe możliwości aniżeli standardowa pożyczka z banku. Tego typu fundusz jest także w większym stopniu dostępny aniżeli giełda. Decydują się na tego typu kroki firmy, jakie nie mają za bardzo możliwości na pożyczkę. Z reguły bowiem kredyt jest zaciągany z konkretnym, niesamowicie ścisłym celem, co nie za każdym razem jest możliwe do zrealizowania.

Interesującą alternatywę dla dużych przedsiębiorstw ze sporymi zarobkami można zastąpić prywatnymi funduszami inwestycyjnymi. Przez zmiany w regulacjach prawnych, jakie wprowadzono już parę lat wstecz, realne jest założenie takiego funduszu przez osobę fizyczną, a co istotne w ogóle nie potrzebna jest do tego zgoda KNF. Należy tylko zgłosić tego typu prywatny fundusz do organu kontrolnego. Pieniądze, które znajdują się w funduszu powinny na pewno należeć jedynie do tego, kto taki fundusz powołał do istnienia. Na taką inwestycję decydują się z kolei wielkie przedsiębiorstwa, jakie mają spore przychody.

Jeśli firma ta chciałaby na przykład odsprzedać część własnych udziałów, to nie jest zmuszona zaraz po sprzedaży odprowadzać dużego podatku, a dopiero po wypłaceniu gotówki z takiego funduszu.