Jak zdecydować się na najlepszy gramofon? O jakich cechach koniecznie należy pamiętać?

Zdecydowaliśmy, że kupimy gramofon, ponieważ chcemy mieć nareszcie dobry sprzęt, na jakim posłuchamy naszych utworów muzycznych. Ale jak zdecydować się ten odpowiedni ?
Zwyczajny podział gramofonów odnosi się do sposobu napędzania talerza na którym obraca się płyta.

Najmocniej znane są dwa modele tych napędów, czyli direct drive i belt drive. Ten pierwszy to napęd bezpośredni, który będzie zastosowany przy sprzęcie wyraźnie dj-skim. Dzieje się tak, bo disc – jockey powinien posiadać opcję szybkiego rozpędzenia talerza, a także możliwość dynamicznej zmiany obrotów. Ten model gramofonu posiada zwiększony moment obrotowy, oraz również pomniejszoną bezwładność talerza.
Kredyty i fundusze na działalność gospodarczą

Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com
Minusem tego rozwiązania będzie przenoszenie wibracji silnika od razu do płyty, a więc do użytku domowego najczęściej wybiera się napęd paskowy, czyli wspomniany uprzednio belt drive. Tak samo jeden, jak również i ten drugi w każdym przypadku warto zakupić jedynie u producentów autoryzowanych, a taki sprzęt, jak gramofony Wrocław (następna strona) posiada sporo do zaoferowania, bo jest w tym miejscu duża liczba sklepów z najlepszym sprzętem. Jeżeli mowa o gramofonach paskowych to – jak nazwa opisuje – są takie gramofony napędzane paskiem napędowym. Przez to jest lepsze odseparowanie silnika od systemu płyta-wkładka.
Reklama

Autor: Kyuyoung Do
Źródło: http://www.flickr.com
Są również takie urządzenia, w jakich, żeby lepiej wytłumić wstrząsy pochodzące od napędu, montuje się silnik w osobnej obudowie. Jest on całkowicie rozdzielony od plinty z talerzem oraz ramieniem.

Jak uprzednio wspomnieliśmy, w zależności od tego, czy chcemy korzystać z gramofonu w mieszkaniu czy też w klubie jako dj, zdecydujmy się na któryś z nich, zawsze jednakże decydujmy się na najkorzystniejsze rozwiązania od najbardziej znanych wykonawców. A jak salon audio Wrocław gwarantuje najlepsza obsługę.