Jak zaoszczędzić na IT w swojej firmie?

Ostatnimi czasy bardzo modne jest cięcie kosztów. To oczywiście ma sporo sensu, ponieważ to zapewne żadne zaskoczenie, iż taka firma, która chce ciągle działać nie powinna szastać gotówką. A zresztą fakty są takie, że gdy nie widać zbytniej różnicy, to bez wątpienia przepłacanie nie jest OK. Chciałbym teraz napisać trochę na temat oszczędzania na usługach IT we własnej firmie. Przykładowo doskonałym rozwiązaniem są usługi IAAS. Trzeba mieć na uwadze, że taka usługa znacznie ogranicza nasze koszty. A właśnie o to chodzi!

Internet

Autor: Blogging Dagger
Źródło: http://www.flickr.com
W Polsce usługi infrastructure as a service być może nie są za bardzo rozpowszechnione, lecz szczególnie w największych miastach w Polsce spokojnie natrafimy na całkiem sporo firm świadczących tego typu usługi. Na samym początku faktycznie możemy być trochę zagubieni, lecz potem IAAS nie będzie tym zagadnieniem, które będzie miało akurat przed nami większe sekrety. Co do tego wszyscy przedsiębiorcy nie muszą miewać jakichś wątpliwości…

Jednakże nie tylko usługi IAAS są tak naprawdę czymś co może zapewnić prowadzonej przez nas firmie duże oszczędności. Doskonałym rozwiązaniem jest również wynajem infrastruktury IT. Nie jest powiedziane, że infrastruktura we wszystkich przypadkach powinna być przez nas kupiona! Mamy możliwość nająć infrastrukturę. I należy otwarcie przyznać, iż wynajem infrastruktury IT jest w stanie zagwarantować niemałe oszczędności. Zwracaj na to większą uwagę, bo w końcu infrastruktura IT jest niemałym wydatkiem finansowym. Chociaż to w sumie zależy od typu firmy.

internet

Autor: TwojaBateria.pl
Źródło: TwojaBateria.pl

No dobrze, lecz to chyba jeszcze bramki rfid nie wszystkie? Naturalnie są jeszcze inne ciekawe alternatywy.

Weźmy choćby w rachubę prowadzenie swojej strony, a raczej strony firmowej. Przecież dużo tańszym rozwiązaniem jest robienie aktualizacji serwisu firmowego na własną rękę. Za wszystkie zmiany należy sporo płacić, a więc gdy sami zabierzemy się za to, zapewne będziemy w sporo lepszej sytuacji finansowej. A więc w tym przypadku najbardziej odpowiednim rozwiązaniem jest CMS – dzięki systemowi zarządzania treścią możemy bez kłopotu robić różnego rodzaju zmiany na witrynie. Nawet 100% laik może poradzić sobie z obsługiwaniem systemów zarządzania treścią. A więc jak bardzo dobrze możemy dostrzec, tak naprawdę oszczędzanie na usługach IT wcale nie jest trudne.

Masz chęć dowiedzieć się więcej na opisywany wątek? To świetnie, ponieważ pod linkiem certyfikacja gost odnajdziesz ciekawe informacje, które Cię wciągną.

To godne zainteresowania.