Jak wybrać dobrego doradcę finansowego? Sprawdź – doradca w wyjściach finansowych

Konsultant finansowy to jednostka, która dopomaga klientom spełnić zamierzenia finansowe. Fach ten pojawił się w Kraju niedawno. Rosnące zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi przyczyniło się do ożywienia doradztwa finansowego. Dzisiaj na rynku istnieje seria firm kompleksowo obsługujących klientów.

finanse

Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com

Niezależny doradca finansowy to osoba z wykształceniem wyższym w zakresie kapitałów, ekonomii czy też bankowości. Nadzwyczaj ważne jest też, aby doradca finansowy miał właściwe skłonności i cechy charakteru uznawane za konieczne w tym fachu. Skrupulatne analizowanie sytuacji materialnej klienta wymaga od doradcy dużej wiedzy, zaangażowania i cierpliwości.

Doradca finansowy np. niezależny doradca fdoradca (zobacz kredyt inwestycyjny dla nowych firm)y Piotr Bralczyk przede wszystkim doradza, zarówno w zakresie kosztów, oszczędności, jak i projektów inwestycyjnych klienta. Sporządza długofalowy zarys finansowy, dzięki któremu wykonalna jest maksymalizacja osiąganych profitów i gromadzonych oszczędności przy równoczesnej kompresji strat i kosztów.

Na rynku finansowym uwidacznia się coraz więcej różnorodnych produktów i usług. Żeby nie zatracić się w gąszczu propozycji bankowych, najlepiej skorzystać z usług doradcy. Przedstawia on klientowi oferty wielu banków, również radzi, która okaże się najkorzystniejsza w danej sytuacji. Wybrany produkt, czy plan finansowy zostanie dobrany do osobistych potrzeb. Stwarza to duże możliwości do realizacji zamierzonych zamierzeń finansowych, wypracowania pożytków, zgromadzenia nieodzownych oszczędności.

Niezależny doradca finansowy – zajmuje się opracowywaniem plików rozstrzygnięć finansowych odpowiadających poszczególnym pragnieniom klienta, rozpoznawanie wymogów klienta i pełne doradztwo dotyczące doboru należytego wyjścia, przekazywanie klientowi informacji w zakresie usług finansowych, a także podnosi świadomość klienta jako konsumenta korzystającego z ofert funduszy inwestycyjnych, banków, towarzystw ubezpieczeniowych, oraz pozostałych instytucji finansowych. Poza tym, osoba ta jest odpowiedzialna za kształtowanie i podtrzymywanie długookresowych, korzystnych relacji z klientami. Oprócz tego śledzi realizację programu poprzez cykliczne spotkania z klientem.