Jak w miły oraz nietypowy sposób wpisać się w pamięci swoich odbiorców?

W asortymencie agencji reklamowych jest wiele różnego rodzaju produktów, na których można by zamieścić nadruk z marką i/lub logo konkretnej firmy.

gadżety budowlane

Autor: Jason Kuffer
Źródło: http://www.flickr.com
Toaleta, szkło lacobel

Autor: Lacobel.eu
Źródło: http://lacobel.eu/
Podobnie jest w razie, kiedy dziedzina, w jakiej ta firma funkcjonuje, to branża budowlana.
Nie należy być wyspecjalizowanym pracownikiem budowlanym, aby korzystać z np. suwmiarki czy metrówki. Załóżmy, że posiadacz firmy remontowej zatrudnia kilkadziesiąt osób oraz udostępnia im swoje narzędzia. Zamawiając w agencji marketingowej ich oznakowanie spowoduje, że ktoś, kto „pożyczy” takie posiadające nazwę jakiejś firmy narzędzie, będzie wyglądał na złodzieja. Takie gadżety budowlane jak linijki, szpachelki, tasiemki czy ołówki kreślarskie, mogą zostać niejako przyporządkowane do właściciela. Dla firmy z kolei jest to ciekawy sposób na wytworzenie tzw. kosztów. Kupuje się niezbędne do pracy narzędzia, a umieszczając na nich nazwę własnej firmy zwyczajnie się ją reklamuje. Jeżeli dodatkowo posiadacz firmy zamówi także typowe gadżety reklamowe, zatem koszulki czy kubki, to niektóre z tego typu produktów można by przekazać swoim klientom.
noże

Autor: www.domowenastroje.pl
W tego typu sposób niepozorne gadżety budowlane staną się poniekąd wizytówką spółki, która wykonywała dane prace budowlane (zobacz https://itb.pl/badania-laboratoryjne.html) albo remontowe. Co ciekawe, tego typu gadżety nie musiałyby przecież spełniać jakiejś specjalistycznej funkcji. To mogłyby być zabawki i miniatury realnych urządzeń budowlanych.

W tym czasie tego typu produkty staną się równocześnie zabawkami, jakie można by podarować dzieciom swoich odbiorców. W taki sposób można w niezwykle miły, chociaż niecodzienny sposób zapisać się w pamięć odbiorcy swojej oferty.