Jak przetrwać kryzys nie ujmując równocześnie swojej pozycji finansowej

Złe czasy dla polskiej gospodarki powoli mijają, jednak wciąż sytuacja nie jest dobra. Co roku parę tysięcy działalności gospodarczych ogłasza upadłość. Jak się uchronić przed taką porażką? Oto przystępny przewodnik, w którym omawiamy garść skutecznych kroków, koniecznych do umocnienia sytuacji biznesu.

Kryzys finansowy

Autor: Devendra Makkar
Źródło: http://www.flickr.com

Z pewnością pierwszym działaniem powinno być przejrzenie ksiąg rachunkowych firmy, by namierzyć wszelkie możliwe do wprowadzenia optymalizacje.

Jeśli chcesz poznać większą ilość informacji na tego typu temat, to sprawdź ten link – jest tutaj bardzo świeża wiadomość (http://www.ksiegowi-doradcy.pl/kategorie/kredyty-leasing-dotacje) dotycząca opisywanej problematyki.

Przed bankructwem może osłonić zlikwidowanie zbędnych kosztów i wprowadzenie racjonalnych rozwiązań. Jeśli twoi ludzie nie są w stanie namierzyć okazji do zracjonalizowania finansów biznesu, musisz opłacić zewnętrznych specjalistów, którzy przeprowadzą całościowy audyt finansów. Trzeba pamiętać, że zazwyczaj zewnętrzni fachowcy odznaczają się większą skutecznością w optymalizowaniu budżetu od wewnętrznych księgowych.

Jeśli w twojej działalności gospodarcze konieczne są wyspecjalizowane maszyny, a w budżecie nie ma na takie zakupy środków, wyjściem może okazać się leasing konsumencki na samochód maszyn i urządzeń. Dużo firm oferuje taką usługę, zatem warto poserfować w cyberprzestrzeni w poszukiwaniu najlepszych ofert. Wzięcie urządzeń w leasing może być niezwykle opłacalne, zwłaszcza w sytuacji, kiedy firma potrzebuje danych urządzeń tylko na ograniczony czas. Takie rozwiązanie wykreśla wszelkie rozchody powiązane z usterkami i utrzymywaniem urządzeń.

Księgowość, finanse

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Korzystnym wyjściem dla biznesów w opałach może być sprawdzenie, co mówią przepisy, dzięki którym można dostać dofinansowanie małych firm. Aby to zbadać, należy mocno wczytać się w przepisy prawa polskiego i UE. O ile nie orientujesz się w tym temacie, zapytaj o pomoc kogoś, kto jest na ty z kwestiami prawnymi. Inną możliwością jest zatrudnienie radcy prawnego, który prędko znajdzie wszelkie możliwe szanse na uzyskanie pomocy ze strony państwa bądź funduszy wspólnotowych.