Jak ochronić rośliny przed chłodem – to oczywiste! Przeczytaj!

Agrowłókniny przygotowywane są z włókien polipropylenowych, mają nieregularną strukturę z odciśniętymi rowkami. Dzięki swej porowatej budowie przepuszczają wodę oraz pozwalają na swobodną wymianę powietrza. Mają również stabilizatory UV. Wykorzystywane są głównie w celach osłonowych dla roślinek lecz również przyczyniają się do ich prędkości wzrostu.

łąka wykorzysująca agrowłókninę

Autor: Mgzkun
Źródło: http://www.flickr.com
Są skuteczne a także wygodne w użyciu. Wśród nich rozróżniamy dwa podstawowe typy ze względu na ich sposób stosowania. Możemy je wykorzystywać do okrywania roślin jak też ściółkowania gleby. Nadają się zarówno do wykorzystywania na zewnątrz jak też nie grzanych szklarni i tuneli foliowych.

Agrowłóknina okryciowa. Do osłaniania roślin wykorzystujemy agrowłókniny takie jak te w kolorze białym, gdyż jedynie te przepuszczają starczającą ilość światła, zaś ich lekkość jak też elastyczność nie ingeruje w prawidłowy rozwój roślin. Okrywając nimi roślinki zapewniamy im idealne warunki do wegetacji. Mają wtedy bardziej stabilne warunki termiczne jak też wilgotnościowe. Wśród nich rozróżniamy te, które stosujemy zimą a także wiosną.

Agrowłóknina wiosenna. Do wiosennego osłaniania wykorzystujemy najczęściej lżejsze agrowłókniny np. . Mają one za zadanie chronić rośliny przed nadmiernym słońcem, gradobiciem, przymrozkami oraz insektami. Przeznaczane są głównie do ochrony wcześnie wysianych warzyw a także kwiatów, kiedy to okoliczności zewnętrzne są jeszcze dla nich niekorzystne. Jednak możemy nimi osłaniać też później wysiane rośliny ciepłolubne w czasach przymrozków. Możemy ją z pomyślnością stosować na sadzonkach, albo na wysianych nasionach warzyw.

Gwarantuje roślinkom doskonałe warunki do kiełkowania, przyrostu oraz rozwoju.

Gdy uznasz, że ten tekst jest fascynujący, kliknij na odsyłacz do www (https://www.maxy.pl/pol_m_KATEGORIE_Odziez-obuwie-i-bizuteria-166.html), który posiada intrygujące informacje na omawiany temat – będą one z pewnością interesujące.

Przeto jest idealnym sposobem na przyspieszenie i zwiększenie plonów. Do roślin dobrze reagujących na ochranianie agrowłókniną należą: sałata, kapusta wczesna, kalafior, rzodkiew, marchew, seler, papryka słodka i truskaweczki. Ważne jest aby podczas okrywania warzyw jak też owoców, ułożyć ją zgodnie z przewidywanym kierunkiem wiatru. Należy to zrobić także luźno tak żeby umożliwić w przyszłości swobodny rozrost roślinek. Zaś ściągnąć możemy ją po ustąpieniu niepomyślnych warunków pogodowych oraz po tym jak rośliny osiągną już właściwą dojrzałość.