Jak dostać się stołeczne lotniska? Nasze rady

Warszawa jest jedynym miastem w naszym kraju, które może poszczycić się dwoma pasażerskimi lotniskami. Planując lot z jednego z nich, przede wszystkim warto sprawdzić, jak dojechać na lotnisko na czas.
Zacznijmy od portu lotniczego Warszawa-Modlin, który znajduje się dalej od centrum stolicy, ponieważ leży on właściwie na obszarze Nowego Dworu Mazowieckiego.

biznes

Autor: Sheila Scarborough
Źródło: http://www.flickr.com
Dojazd 35 kilometrów nie jest przedsięwzięciem skomplikowanym. Możemy to zrobić na kilka sposobów. Pierwszą opcją jest dojazd do Modlina własnym autem, zostawienie go na jednym z okolicznych parkingów i skorzystanie z parkingowego transferu na lotnisko (a także w drugą stronę). Jest on zazwyczaj komfortowy, ktoś zawsze odbierze nas tak, żeby nie trzeba było czekać zbyt długo na naszego kierowcę.
fitness - obrazeczek

Autor: The National Guard
Źródło: http://www.flickr.com
Inną opcją jest wybranie transportu zbiorowego: pociągów i prywatnych autobusów. Autobusy dojeżdżają na lotnisko z różnych miast w Polsce, rzecz jasna z centrum Warszawy także.
Podróż pociągiem też nie jest trudna, choć wymaga przesiadki na publiczny autobus. Na szczęście można nabyć jeden bilet (na pociąg oraz autobus), a autobus został stworzony właśnie na potrzeby lotniska. Dojeżdża tam zatem całkiem szybko i pod sam terminal.
Reklamy zewnętrzne

Autor: vikkiq
Źródło: http://www.flickr.com
Dojazd na lotnisko Chopina w Warszawie trwa krócej, bo znajduje się ono w granicach administracyjnych miasta. Ze śródmieścia Warszawy można dostać się na nie przede wszystkim pociągiem Szybkiej Kolei Miejskiej. Jest to wybór najwygodniejszy – kolejka jeździ prędko, ma sporo miejsc siedzących i nie czeka w korkach, które niemal co dzień tworzą się na Żwirki i Wigury, czyli drodze, która prowadzi na lotnisko. Jeździ tam również parę autobusów (w tym nocna), warto zatem zbadać i tę opcję. Lotnisko posiada również terminal dla autokarów, dzięki czemu można na nie dotrzeć z różnych miast na terenie Polski.

Ten kolejny link (https://graulaw.eu/pl/uslugi/dziedziny-prawa/prawo-upadlosciowe/) opracowywaliśmy dla Ciebie niezwykle starannie. Myślimy, że Ci się spodoba i zajrzysz na naszą następną stronę.

Dojazd samochodem i pozostawienie go na jednym z okolicznych parkingów (tak jak w przypadku Modlina) także jest dość popularną opcją.

Oczywiście, na obydwa lotniska da się dojechać także taksówką. Cena takiego transferu będzie jednak nieporównywalnie wyższa. Naprawdę warto więc sprawdzić, czy skorzystanie z innego typu dojazdu nie będzie szybsze i równie wygodne.