Harce w ogrodzie w zależności od wieku dziecka

Najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa często wiążą się z zabawą w przydomowym ogrodzie. Zobacz, co dzieci interesuje w ogrodzie zależnie od ich wieku.

Ze słoneczkiem przeświecającym poprzez liście drzew, czereśniami zrywanymi bezpośrednio z drzewa, kroplami deszczu stukającymi o dach domku bądź namiotu, z gonitwą po trawie do utraty mocy i zabawą w domek. To od nas zależy, czy nasze dzieci będą mieć co przywoływać w pamięci. Planując zagospodarowanie ogródka, miejmy na uwadze: dzieciaczki potrzebują trochę przestrzeni jak też swobody. Jak dużo, to zależy od wieku i liczby dzieci. Im mniejszy ogródek, tym trudniej wygospodarować dla nich stosowne miejsce do zabawy. Pomogą w tym .Jednakże warto próbować. Nawet jeśli na jakiś czas trzeba będzie zrezygnować z uporządkowanego, zielonego ogródka napełnionego wypielęgnowanymi roślinami.

obejrzyj ofertę GardenCenter

Autor: Praktiker
Źródło: Praktiker

Maluchy roczne oraz dwuletnie chętnie grzebią w piachu jak też bawią się na murawie zabawkami. Starczy im piaskownica, rozwinięty kocyk, zaś w upały plastykowy basen z wodą.

Jeżeli opublikowane tu materiały przykuwają Twój wzrok, to oprócz tego zerknij na omówienie (https://serwiskawowy.pl/30-mlynki-do-kawy), które zobaczysz, kiedy klikniesz ten link.

Dzieci 3-6-letnie z uwagą słuchają dorosłych, ponieważ rozpiera je pragnienie dociekania tajemnic świata. Zadają setki pytań. Chcą wszystko zbadać, obejrzeć, skosztować. Zaczynają poznawać świat natury. Dla tychże pociech stwórzmy przestrzeń ogrodową z darnią, po której można biegać, zrywać kwiecia a także cieszyć się krążącymi nad nimi motylkami.

Starczy w jednym miejscu pozostawić kępy rzadziej koszonej trawy lub nieduży fragment ogródka określić na łąkę kwietną albo też wysiać tam mieszankę kwiatów jednorocznych. Warto też ustawić domki dla dzieci oraz powiesić huśtawkę i posadzić 1-2 krzewy, za jakimi znajdzie się zaciszny kącik do zagadkowych zabaw. Dobrze też zdecydować się na takie atrakcje. Dzieci w owej grupie wiekowej to wspaniali asystenci z zachwytem grabiący a także kopiący grządki, sadzący kwiaty i zbierający owoce. Wspólne działania mogą dostarczyć zarówno dzieciom, jak też dorosłym sporo satysfakcji.

Dzieci 7-9-letnie zwykle najentuzjastyczniej bawią się jeszcze koło domku, jednakże potrzebują sporo ruchu oraz urozmaiconych zabaw. Przyda się huśtawka i urządzenie do wspinania (z drabinkami, sznurami i przykładowo zjeżdżalnią) i pojazdy dla dzieci.