Dzisiaj potrzebne są konkretne projekty i wybitni specjaliści

Obecnie niezbyt liczą się średnie projekty, podobnie jak nie ma miejsca dla fachowców, którzy umieją „trochę tego i trochę tamtego”. Tak naprawdę najważniejsze są projekty ambitne, rewolucyjne albo choćby solidne, a także ludzie, którzy potrafią zarządzać tego typu projektami. To jest tak naprawdę umiejętność, żeby połączyć te dwie sfery, właściwych narzędzi i właściwych ludzi na właściwych miejscach. To zdecydowanie gwarantuje najlepsze rezultaty.

szkolenie

Autor: Sarvodaya Shramadana Movement
Źródło: http://www.flickr.com
Jak to w sumie osiągnąć? Nie ma na to łatwej recepty, ponieważ rzadko przychodzą na świat ludzie o niezwykłych umiejętnościach. Nic jednakże straconego, bo nie każdy musi być od razu genialnym człowiekiem, najbardziej istotne są różnorodne szkolenia, jakie zaprowadzą nas do tego celu. Jeśli chodzi o zarządzanie poważnymi projektami, to najważniejsze certyfikacje to prince2 egzamin i Cobit 5.

Prince 2 to zarządzanie projektami, metodyka oparta na produktach. Co ważne, stosować ją można, by zarządzać i sterować projektami różnorodnego rodzaju i różnej wielkości. Metodyka Prince 2 została po raz pierwszy opublikowana w 1996 roku, jako standardowa metoda zarządzania projektami, jakie mogą pochodzić z różnych biznesowych gałęzi.

Dzięki swojej niezawodności błyskawicznie stała się bardzo popularna, przykładowo w Wielkiej Brytanii stała się powszechnie stosowaną metodą. Stale jednakże zyskuje szersze uznanie na całym świecie. najbardziej istotne w tej metodzie jest źródło, czyli PROMPT – Project Resource Organisation Management Planning Technique. To projekty informatyczne opracowane w latach 70-tych przez prywatną firmę Simpact Systems Limited. W późniejszym okresie wzbogacono tę metodykę o zarządzanie jakością. Na szkolenia zakończone egzaminem można się zapisać na stronie

Cobit 5, to program ceniony na całym świecie. Gwarantuje on pogląd biznesowy (end-to-end) w dziedzinie zarządzania przedsiębiorstwem. Skupia się na firmach z dziedziny technologii informacyjnych wysuwając na pierwszy plan centralną rolę informacji oraz technologii w kreowaniu wartości dla przedsiębiorstw każdego typu. Cobit 5 to dobre zasady, narzędzia analityczne, modele i praktyki, które definiują najlepsze przywództwo, znajdują się w tym także wytyczne pochodzące od ekspertów i przedsiębiorstw w temacie zarządzania informacją całego świata.

Cobit 5 oferuje najbardziej istotne wytyczne dla personelu wykonawczego, a również dla osób, jakie podejmują istotne decyzje odnoszące się do korzystania z technologii. Program pomaga liderom wielu firm, ażeby zaspokoić wymagania każdego z interesariuszy w całym przedsiębiorstwie, maksymalizacje także w sposób profesjonalny wartość otrzymaną z informacji i technologii.