Dzięki swoim zaletom, oświetlenie led stanowi idealny sposób promocji regionu

Od paru lat , możemy przyglądać się procesowi zmian technologicznych związanych z tworzeniem całkowicie nowej techniki oświetlenia – oświetlenia led. Na początku oświetlenie led traktowano raczej jako zabawki oświetleniowe służące przede wszystkim do wystroju. Po czasie zaczęto tworzyć coraz poważniejsze konstrukcje.

Reklama ledowa

Autor: David Prasad
Źródło: http://www.flickr.com
Producenci, użyli oświetlenie led do wytworzenia źródeł światła, które z powodzeniem wykorzystujemy do oświetlania wnętrz mieszkalnych, jako oświetlenie przemysłowe oraz do oświetlania miejsc publicznych. Oświetlenie oparte na diodach led wykorzystywane jest coraz częściej i skutecznie przez samorządy przy popularyzowaniu własnego regionu . Reklama świetlna led, stanowi efektywną formę reklamy przyciągającą zarówno turystów jak i firmy.

Tworzenie za pomocą oświetlenia led niezwykłego wyglądu miasta za dnia, powoduje oderwanie oczu turystów i mieszkańców od wystaw sklepowych. Oświetlenie nocne, pozwala ponadto tworzyć nastroje wśród obserwatorów, wywołując różne stany emocjonalne. Oświetlenie nocne spełnia nie tylko funkcje czysto użytkowe, ale dodatkowo aranżuje ciekawy obraz miasta porą wieczorową i w nocy.

Reklamowy napis ledowy

Autor: onnola
Źródło: http://www.flickr.com

Uwydatniając indywidualny charakter pojedynczych budowli. Skuteczność reklam świetlnych led, jest bez porównania większa z reklamami używanymi np. na standardowych billboardach, na które większość z nas się już uodporniła i je ignoruje. Reklama foliograf świetlna led, dociera do odbiorcy poprzez animację oraz mocne barwy.

Oświetlenie w aglomeracjach miejskich, jest także ważnym elementem poprawy jakości życia poprzez podniesienie bezpieczeństwa oświetlanych obiektów i ich otoczenia. W praktyce, oświetlenie led stosowane przez jednostki samorządowe, jest również efektywnym, ekonomicznym i szybkim środkiem na zmniejszenie przestępczości.

Wiele gmin traktuje iluminacje najatrakcyjniejszych budynków jako dobrą inwestycję służącą upowszechnianiu turystyki. Coraz częściej pamięta się o podświetlaniu budowli zabytkowych oraz iluminacji led budowli sakralnych. Rozwój turystyki to także wspieranie lokalnego biznesu a w rezultacie rozwój gospodarczy i kulturalny miasta.