Do jakich celów mogą posłużyć klasyczne notatniki papierowe, czym się charakteryzują produkty firmy Moleskine.

Mimo bardzo dużej popularności komputerów, tabletów i smartfonów cały czas wielu ludzi używa tradycyjnych notatników, pozwalających na notowanie sobie różnych istotnych rzeczy.

moleskine

Autor: Complete Merchandise
Źródło: http://www.flickr.com
Elektronika czasami się psuje lub rozładowuje, a elegancki papierowy notatnik zawsze jest w zasięgu ręki. W praktyce używanie takiego notatnika będzie po prostu wygodniejsze, chociaż przy młodszych pokoleniach wymaga jednej istotnej rzeczy, a mianowicie pisania ręcznego. Tu akurat nie ma się co śmiać, ponieważ u sporej ilości osób pracujących przez ileś lat na komputerze ta umiejętność zaczyna zanikać. Z tego też powodu chociażby dla poćwiczenia trzymania pióra albo długopisu powinno się sobie zakupić jakiś notatnik. I później go regularnie używać, choć jak ktoś się już przyzwyczai do notatek w takiej formie, to z pewnością będzie je regularnie prowadził.
Notatniki są dostępne w ogromnej liczbie modeli i wzorów, i każdy z pewnością coś ciekawego dla siebie znajdzie. Posiadają one zróżnicowane Rozmiary, ilość kartek i nadruk (druk cyfrowy dgt) – są w kratkę, linie i zupełnie gładkie. Okładki są oferowane w prawie wszystkich istniejących wzorach i kolorach, zrobione są z tworzywa, papieru czy niekiedy i oryginalnej skóry w przypadku ekskluzywnych modeli.

Jeśli zaciekawił Cię omawiany wątek, to odsyłam do tego serwisu – w tamtym miejscu znajdziesz fascynujące informacje, które są dokładnym omówieniem tego zagadnienia.

Jednym z popularniejszych producentów takich notatników jest firma z Włoch zwana moleskine.

Firma z różnymi przygodami w przeszłości proponuje najwyższej jakości notatniki od wielu lat, a miało okazję ich używać wiele znanych nazwisk ze świata sztuki, bowiem niezwykle chętnie po nie sięgali malarze, rysownicy, pisarze i projektanci.