Z jakiego powodu współczesne pampersy są o dużo częściej wykorzystywane niż pieluszki tetrowe

Samo pranie wymagało zakupu specjalnych proszków do prania i wykorzystania wrzącej wody – czasem nie obyło się bez gotowania pieluch w wielkim garze na piecu. Świeżo upieczeni rodzice przeżywali koszmar, kiedy w pociągu brzdąca trzeba było przewinąć. Pieluchy zwane pampersami okazały się być lepsze: bywają jednorazowe, niemalże sterylne, można je z łatwością założyć berbeciowi nawet w czasie zakupów w centrach handlowych, gdzie czekają specjalnie przeznaczone do tych celów komórki.

Takie pieluszki można obecnie dostać bez problemu w wielu rozlicznych sklepach z akcesoriami dla niemowląt, także w internetowych. Ich zakup jest o wiele bardziej opłacalny niż nabywanie pieluszek jednorazowych, które każdorazowo powinno się wyrzucać. To zupełnie naturalne, że małym dzieciom pieluszki powinno się zmieniać niesłychanie często, w zasadzie co krok, toteż na pewno nie da się zaprzeczyć temu, że kupowanie pieluszek jest ogromnym wydatkiem.

Pojawiła się teraz pełna notka (http://smartvent.pl/rekuperator/), która zawiera ważne informacje na omawiany temat, zatem nie zwlekaj tylko przeczytaj ją szczegółowo.

Po co więc przepłacać? Przekonaj się, że pieluszki wielorazowe okażą się o wiele lepszym wyborem- odkryj więcej.

Pieluchy ekologiczne i otulacze wełniane pierze się w pralce przeważnie w 40-60°C bez wcześniejszego namaczania. Pieluszek nie należy moczyć bo w wodzie mnożą się bakterie. Nie ma też potrzeby gotowania pieluszek, a pranie w niskiej temperaturze z dodatkiem odpowiednich środków piorących przedłuża żywotność pieluszki. Do prania stosujemy niewielką ilość środków piorących i dokładnie wypłukujemy aby nie osadziły się one na włóknach materiału. Jeśli pieluszki są bardzo zanieczyszczone należy zastosować pranie wstępne z dodatkiem mydła żółciowego. Otulacze wełniane najlepiej prać ręcznie w szamponie do wełny lub mydle oliwkowym. Co parę prań warto wyprane otulacze zanurzyć w kąpieli lanolinowej.

Producenci akcesoriów dla niemowląt poszli jeszcze krok dalej. Zaprojektowali majtki treningowe, które mają za zadanie nauczyć dzieci czynności korzystania z nocnika. Takie majtki uszyte są tak, aby z jednej strony natychmiast nie przemakały, a drugiej, by dziecko wyczuwało niedogodność, gdy się zmoczy. Niełatwo wyobrazić sobie w tej roli pieluszkę z materiału – za bardzo ogranicza ruchy dziecka, które jednak ciągle ma świadomość, że… raczkuje w pieluszce (odsyłam do tej strony).

Pieluszki wielorazowe i otulacze wełniane najlepiej suszyć rozwieszone. Nie zaleca się suszenia w suszarce, ponieważ powoduje ono do szybszego zużycia się pieluch, a wełniane otulacze mogą się odkształcić i sfilcować.Pieluszek wielorazowych nie wolno także prasować. Przeciwnie prasowanie źle wpływa na ich chłonność.Dzięki pieluszkom wielorazowym można dużo oszczędzić pieniędzy a wiadomo, że przy potomkach wydatków jest całe mnóstwo.Coraz wiecej matek powraca do używania pieluszek wielorazowych, bo dziecko ma styczność z naturalnymi włóknami np. tj. bawełna. Posiadamy wiedzę, że produkty ekologiczne dla nas wszystkich to dobre skojarzenia.