Czym dokładnie jest gramatura papieru oraz jakiego rodzaju są jego inne wyznaczniki?

W dobie telefonów komórkowych, tabletów czy też notebooków, ludzie mają wiele innych metod na zapisanie swych notatek, ale wciąż jest wielka grupa tradycjonalistów, którzy chcieliby wykorzystywać do tego celu papierowe notatniki.
Mogą one mieć dowolny format, czyli chociażby A4, A5 czy też A6 i niemałej jakości papier.

gra w tenisa

Autor: Tatiana
Źródło: http://www.flickr.com

Chyba każdy słyszał o takim czynniku jak gramatura papieru. Jest to wagę jednego metra kwadratowego wyrażoną w gramach. W przypadku notesów przeważnie może ona wynieść ok. 80-100 g/m2. Należy jednak pamiętać, że nie jest to jedyny wyznacznik, który może świadczyć o jakości. Przykładowo tektura ma dużą gramaturę, jednak raczej żadna osoba nie wykorzystuje jej do robienia notatek. Ważne są również inne czynniki, m.in. gładkość, przezroczystość czy spoistość powierzchni albo dwustronność. Jeżeli ciekawią nas jedynie najlepszej jakości towary, notatnik Moleskine z taśmą byłby właśnie produktem, którego szukamy.
To niezwykle użyteczny notatnik, który ma wytrzymałą oprawę. Jest on wyposażony w elastyczną taśmę, która bardzo ułatwia zamykanie tego notatnika. Posiada on też tasiemkę, przy pomocy której można oznaczyć ostatnio zapisaną stronę. Ma on 80 kartek w kratkę, lecz może posiadać też innego typu liniaturę (kreski czy kropki).

Szukasz interesujących danych na prezentowany wątek? Świetnie się składa, ponieważ polecany tekst ma informacje warte zainteresowania, które są również niezwykle fascynujące.

Takie kartki wykonane są z Kremowego papieru chamois.

Dla właścicieli spółek lub osób, które odpowiadają za reklamę, ważne jest także to, że na okładce notesu można by wykonać tłoczone logo lub zrobić je przy zastosowaniu metody graweru laserowego. Wymiary tego notesu to np. 900 x 1400 x 120 milimetrów a cena to jedynie ok.

Nowa strona, która ma newsy na poniższy temat pozwoli Ci pogłębić znajomość rzeczy. To ważne, zatem idź tutaj lustrzanki i dowiedz się dużo treści.

10 złotych. Okładka notatnika może być chociażby czarna lub czerwona.