Czy warto wybrać grill gazowy? Na co należy zwrócić uwagę przy jego zakupie? Sprawdź!

Grill gazowy umożliwia łatwe oraz szybkie przyrządzanie dań na świeżym powietrzu. Z tego powodu właśnie ten sprzęt osiąga ogromną popularność wśród miłośników grillowania.

Na co warto zwrócić uwagę przy kupnie grilla gazowego?

Tego rodzaju sprzęt dzieli się na dwa typy – taki grill może być zasilany butlą bądź może być podłączony do instalacji gazowej. Ponadto konkretne modele mogą różnić się materiałem wykonania. Materiał, z jakiego wyprodukowano grill w znacznej mierze ma wpływ na jego żywotność. By taki grill bez problemu służył przez dłuższy czas warto postawić na wysokiej jakości materiały. Palniki powinny być wyprodukowane ze stali nierdzewnej, która zapewni kontrolę temperatury i precyzyjny przepływ. Ruszt powinien być wyprodukowany z żeliwa, które fantastycznie trzyma ciepło lub ze stali nierdzewnej, która jest łatwa w czyszczeniu. Piekarnik grilla gazowego powinien być duży i głęboki, przez co zapewni lepszy obieg temperatury. Odradzamy Wybór grilla z piekarnikiem stalowym, który łatwo się odkształca oraz przypala.
chrzest

Autor: Franz Johann Morgenbesser
Źródło: http://www.flickr.com
Dlaczego opłaca się kupić grill gazowy?
kuchnia

Autor: FirstSkyler1
Źródło: http://www.flickr.com
Grille gazowe stosunkowo szybko się rozgrzewają, co co znacznie skraca czas potrzebny na przygotowanie posiłku bez nadmiaru tłuszczu. To zdecydowanie zdrowsza alternatywa dla grilla węglowego. Aby odpalić grill gazowy wystarczy jedynie przekręcić pokrętło i nacisnąć przycisk zapalarki. Ponadto, grille gazowe umożliwiają kontrolowanie temperatury.

Do wyboru są proste modele, ale również grille wyposażone w kilka palników oraz dodatkowe funkcje. Trzeba wziąć pod uwagę, że takie grille są droższe od grilli węglowych, jednakże samo użytkowanie wiąże się z mniejszymi kosztami z uwagi na małe zużycie gazu.