Czy warto w dzisiejszych czasach otworzyć warsztat?

Bardzo nierzadko myśląc nad pomysłem na prywatną działalność gospodarczą, stawiamy na taką formę działalności, która przynosi niemałe zyski. Bardzo często nie mamy świadomości tego, że wejście w taki biznes wiąże się też z koniecznością pokrycia sporych nakładów inwestycyjnych, a co za tym idzie niemałego ryzyka. Pośród najczęstszych pomysłów wymienić można choćby własny serwis samochodowy albo reperujący przeróżne urządzenia. Czy warto się w to pakować?

narzędzia

Autor: David Mulder
Źródło: http://www.flickr.com

Niełatwo jest udzielić odpowiedzi na takiego rodzaju pytanie, ponieważ sukces działalności zależny jest od szeregu czynników. Głównie należy się zorientować, czy stać nas na prowadzenie tego typu biznesu. Niezbędne bowiem będzie odnalezienie odpowiedniego lokalu i działki, które z pewnością nie będą tanie. Konieczne będzie również wyposażenie warsztatu w potrzebne sprzęty. Nowe samochody wymagają niemniej nowoczesnego sprzętu, w związku z tym musimy się z tym liczyć. Niezbędne będzie też kupienie wielu uzupełniających akcesoriów potrzebnych w czasie pracy – na przykład narzędzia Jonnesway – źródło na które się powołujemy. Prowadzenie swego warsztatu w pojedynkę jest rzeczywiście trudne, więcniezbędne będzie też zatrudnienie kilku mechaników. Wszystko to sprawia, iż na starcie będziemy musieli zainwestować duże środki i każdego miesiąca ponosić niemałe koszty. Zanim wyrobimy sobie odpowiednie uznanie i uda nam się zaistnieć w świadomości klientów minie bezsprzecznie sporo czasu, toteż na początku nasze dochody nie będą przesadnie duże.

w warsztacie

Autor: M.J.Ambriola
Źródło: http://www.flickr.com

Nim podejmiemy konkretne działania, przygotujmy biznes plan i przeprowadźmy analizę rynku. Dowiedzmy się, ile warsztatów działa w naszym mieście i jak sobie radzą – Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Martex. Jeśli ich liczba jest spora, nasze szanse na powodzenie będą rzeczywiście nieduże. Zorientujmy się również, jak duże będą nasze comiesięczne wydatki i jak wielu klientów musielibyśmy obsłużyć, aby cokolwiek zarobić. Przyjmijmy najlepiej mało optymistyczne założenia, bowiem lepiej się pozytywnie zaskoczyć aniżeli boleśnie rozczarować. Zwłaszcza, jeżeli działalność finansujemy kredytem.