Czy odbiór zużytego sprzętu RTV jest odpłatny i jaka firma go realizuje?

Osoby, które chcą zakupić w sklepie z AGD jakieś nowe urządzenie, np. kuchenkę czy lodówkę, jeśli obecny produkt jest sprawny, może oddać go do punktu, w którym nowy sprzęt kupuje.

oczywiście, o ile urządzenie jest całkowicie sprawne oraz funkcjonalnie będzie odpowiadać kupowanemu sprzętowi. Ogół transakcji ma miejsce niejako na zasadach barteru (chociaż naturalnie z dopłatą nabywcy).
Definiują to odpowiednie przepisy Rozporządzenia z dn. 11-go września 2015 r.

Ten odnośnik do serwisu patelnie do gastronomii prowadzi do niesamowicie atrakcyjnej witryny, która posiada równie fascynujące dane na omawiany temat.

o ZSEiE. W praktyce są to wszystkie sprzęty, jakie funkcjonują na zasadzie wymiany temperatury, a także lampy, telefony czy też komputery.

Te informacje pochłonęły Cię kompletnie? Jeżeli tak jest, to przeczytaj więcej tutaj danych na innych witrynach – odnajdziesz je, klikając w odsyłacz znajdujący się poniżej.

Jeżeli jednak pragniemy jedynie wyzbyć się zepsutych i niepożądanych urządzeń, to musimy skorzystać z innej ścieżki. Nie musi być to jednak odpłatne, ponieważ na terenie całego kraju działają podmioty, jakie proponują bezpłatny odbiór sprzętu AGD. Przy okazji odbioru wielkogabarytowych sprzętów, pracownicy takich spółek mogą także zabrać przekazane przez zamawiającego urządzenia o mniejszej wielkości.

prawa autorskie

Autor: Yale Law Library
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet jeżeli w samym mieszkaniu nie mamy takich niepotrzebnych już urządzeń, to skorzystanie z tego typu usługi jest znakomitym pomysłem na przeprowadzenie większych porządków w piwnicy albo garażu. Trzeba także mieć na uwadze, że elektroodpadów nie wolno wyrzucać do śmietnika, ponieważ może grozić za to kara nawet do 5000 złotych.

Jeżeli ktoś mimo wszystko wyrzuci elektrośmieci do śmietnika albo do lasu, będzie winien zatruwania przyrody. O wiele bardziej korzystnym rozwiązaniem dla wszystkich będzie ich segregowanie i bezpłatny recycling.