Czemu powinniśmy kupować owoce oraz warzywa na targowisku? Jakie są zalety tego rozwiązania?

Mimo iż w każdym supermarkecie jest do wyboru bardzo dużo warzyw i owoców, to trzeba wiedzieć, iż nie są one tak świeże na jakie wyglądają. Zdecydowanie więc lepiej kupić te produkty na straganie, targu albo w osiedlowym warzywniaku. Duża część warzyw oraz owoców znajdujących się w marketach jest z importu. Więc nim trafią do sklepu muszą przebyć całe mnóstwo kilometrów.

Targ

Autor: Guillaume Speurt
Źródło: http://www.flickr.com
Produkty podczas takiej przejażdżki tracą wiele składników odżywczych, gorszy jest także ich smak. Zamiast kupować produkty z importu, lepiej wybierać te sezonowe rodzimej produkcji. Przede wszystkim są świeże, gdyż nie musiały jechać setek kilometrów, są dopiero co zebrane. Przy okazji, nie każdy wie, ale często owoce przywożone z innych stron świata zbierane są wcześnie aby mogły dojrzeć podczas transportu.

W warzywniaku znajdziemy krajowe produkty, są zbierane w momencie, gdy dojrzeją, są więc magazynowane krótko. Przez to mogą zachować dużo składników odżywczych. Na straganach wiec sprzedawane są owoce, które posiadają tylko jeden dzień ważności. Te owoce i warzywa posiadają zachęcający wygląd, smak oraz zapach.

Zawsze tak naprawdę te płody rolne, które dojrzewają w sposób naturalny będą lepsze pod wieloma względami od tych, co są trzymane w kontenerach. Gdy tam przebywają bezpowrotnie tracą swoje dobre właściwości. Sieciówki mają zdecydowanie bardziej skomplikowane metody dystrybucji, tak więc nie wiadomo w jakich warunkach były transportowane. Takie duże sklepy zawsze niestety kierują się oszczędnością kosztów co stawiają przed jakością.

Natomiast, gdy robimy zakupy na lokalnym targu to wspieramy krajowych wytwórców.

Emocjonuje Cię przedstawiona tematyka? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury (http://autopart.pl/akumulatory-semitrakcyjne) pokrewnego postu – on także jest godny zainteresowania.

I to nieważne czy mieszkamy w małej miejscowości, na wsi czy w większym mieście jak Wrocław. Większość ludzi kojarzy targi z małymi miasteczkami, tymczasem również w tych największych miastach znajdują się targi, na przykład stoiska targowe Wrocław. W Polsce mimo rozwoju supermarketów, targi są bardzo popularne i nie wydaje się, by coś miało to zmienić. Jest to dobry objaw, należy się cieszyć, że mamy wybór pomiędzy warzywem z supermarketu a takim z targu.