Dlaczego opłaca się zainteresować się systemami lojalnościowymi?

Lojalność jest najważniejsza – w związku, wspólnych interesach, lecz także w relacjach z klientami. A więc jeśli jako przedsiębiorcy będziemy potrafili stworzyć jakąś więź z klientami, zapewne to sprawi, iż będziemy zarabiać sporo większe pieniądze. Zresztą nie rozchodzi się wyłącznie o kasę, zasadniczo warto dbać o własnych klientów, bo trudno bez nich działać. Klienci oraz pracownicy – chociaż nierzadko przedsiębiorcy tak jakby zapominają tak naprawdę o ich istnieniu, deprecjonują ich wielkie znaczenie, to jednak są oni najważniejsi.

trzymające się ręce

Źródło: flickr.com

Można w sumie powiedzieć, że ten przedsiębiorca, który potrafi docenić własnych klientów i pracowników, pewne nie będzie uskarżał się na słabą wydajność, profity na gorszym poziomie, etc. Wspaniale, iż można podać takie działania, których wprowadzenie da po pewnym okresie czasu dużo pozytywów. Zatem po prostu w grę wchodzą bardzo skuteczne programy lojalnościowe, które generalnie są ubóstwiane przez ludzi. Przykład – stacja paliw położona w typowej polskiej mieścinie. Co zrobić, aby kierowcy pragnęli właśnie u nas wydawać kasę?

No właśnie strzałem w dziesiątkę są programy lojalnościowe. Zatem jeśli posiadacz auta będzie często u nas tankował, po pewnym okresie czasu dostanie darmowy olej, mycie albo znaczną zniżkę. Możliwości jest dużo – najważniejsze jest to, aby bonifikaty były fajne, a na dodatek były najzupełniej pewne. A więc jeśli kierowca tankuje na naszej stacji, nie możemy go najzwyczajniej w świecie zrobić w konia.

Na przykład uśmiechnięty kierowca zgłasza się na stację po odbiór nagrody, ale dowiaduje się, że promocja jest już nieważna, chociaż fakty są takie, iż powinna nadal trwać. To wyraźnie pokazuje, iż w żadnym razie nie można czegoś klientowi dać, obiecać, a potem odebrać. I tak zarabiamy spore pieniądze na kliencie, a więc gratisy trzeba wliczyć w codzienne wydatki. Profesjonalny system lojalnościowy może dać niebywale wiele. Bo gdyby tak nie było, pewnie systemy lojalnościowe nie byłyby bardzo powszechne w przykładowo Stanach Zjednoczonych, zatem kolebce skutecznych działań związanych z marketingiem. Napisał http://programylojalnosciowe.pl/